Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELKA BRYTANIA LONDYN. W WIELKIEJ BRYTANII MÓWI SIĘ PO ANGIELSKU NAJCIEPLEJSZYM MIESIĄCEM JEST LIPIEC, ZE ŚREDNIMI TEMPERATURAMI MIERZONYMI W GREENWICH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELKA BRYTANIA LONDYN. W WIELKIEJ BRYTANII MÓWI SIĘ PO ANGIELSKU NAJCIEPLEJSZYM MIESIĄCEM JEST LIPIEC, ZE ŚREDNIMI TEMPERATURAMI MIERZONYMI W GREENWICH."— Zapis prezentacji:

1 WIELKA BRYTANIA LONDYN

2 W WIELKIEJ BRYTANII MÓWI SIĘ PO ANGIELSKU NAJCIEPLEJSZYM MIESIĄCEM JEST LIPIEC, ZE ŚREDNIMI TEMPERATURAMI MIERZONYMI W GREENWICH POMIĘDZY +13,6 °C DO +22,8 °C. REKORDOWA TEMPERATURA +38,1 °C ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA W INNEJ CZĘŚCI LONDYNU 10 SIERPNIA 2003. NAJZIMNIEJSZYM MIESIĄCEM JEST STYCZEŃ, ZE ŚREDNIMI TEMPERATURAMI POMIĘDZY +2,3 °C A +8,1 °C. ŚREDNI ROCZNY OPAD ATMOSFERYCZNY WYNOSI 601.7 MM – NAJWYŻSZE OPADY WYSTĘPUJĄ W PAŹDZIERNIKU, NAJNIŻSZE W LUTYM. OPADY ŚNIEGU SĄ RZADKIE – W WYNIKU CIEPŁA WYTWARZANEGO W OBSZARACH ZURBANIZOWANYCH – TZW. MIEJSKA WYSPA CIEPŁA, TEMPERATURA ZIMĄ W LONDYNIE MOŻE BYĆ WYŻSZA NAWET O 5 °C OD OBSZARÓW OTACZAJĄCYCH AGLOMERACJĘ. TOWAR BRIGE FLAGA WIELKIEJ BRYTANII FLAGA LONDYNU BIG BEN I GMACHY PARLAMENTUGREENWICHOPAD ATMOSFERYCZNYMIEJSKA WYSPA CIEPŁA BIG BEN

3 CO WARTO ZWIEDZIĆ W LONDYNIE Muzeum Historii Naturalnej London Eye

4 LONDYN W DZIEŃ I W NOCY

5 CO JEDZĄ ANGLICY? Sunday roast – tradycyjna pieczeń, jedno z podstawowych dań kuchni angielskie Fish and chips Full English breakfast Cornish pasty

6 KRAJOBRAZ


Pobierz ppt "WIELKA BRYTANIA LONDYN. W WIELKIEJ BRYTANII MÓWI SIĘ PO ANGIELSKU NAJCIEPLEJSZYM MIESIĄCEM JEST LIPIEC, ZE ŚREDNIMI TEMPERATURAMI MIERZONYMI W GREENWICH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google