Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fragmenty pracy I grupy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fragmenty pracy I grupy"— Zapis prezentacji:

1 Fragmenty pracy I grupy

2 London Eye najwyższe na świecie koło widokowe, swoją konstrukcją przypominające koło rowerowe (200 razy większa od zwykłego koła rowerowego). Umożliwia podziwianie panoramy Londynu w promieniu 48 km

3 Hyde Park Jeden z największych parków na świecie - jego powierzchnia to ponad 160 hektarów, czyli więcej, niż wynosi całe księstwo Monako. Jego zachodnia część to tak naprawdę Kensington Gardens, czyli teren dookoła pałacu Kensington, gdzie mieszkała księżna Diana, a teraz zadomowili się William i Kate. Te dwie części parku dzieli wijący się staw o nazwie The Serpentine, po którym można pływać łódkami. W Hyde Park można również spacerować, jeździć konno, wyprowadzać psa, organizować pikniki, a nawet przemawiać: w Speaker's Corner każdy ma prawo wygłosić swoje poglądy i poddać je debacie

4 Trafalgar Square Przepiękny plac w sercu centralnego Londynu z piękną kolumną Nelsona, fontanną oraz dwoma pomnikami: Jakuba II i Jerzego IV. 

5 II grupa

6 LONDYN- MUZEUM HISTORII NATURALNEJ -praca wykonana w programie Windows Media Player i nie można skopiować slajdów

7 III grupa

8 KRÓLOWA ELŻBIETA II Elżbieta II urodziła się w Londynie-królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów koronowana ,córka króla Jerzego VI i jego żony-Elżbiety Bowes-Lyon zwanej. Królową-Matką.

9 BIG-BEN Jak sama nazwa wskazuje jest to duża wieża zegarowa. Zbudowano ją roku. Wynosi ona 96,3 metra wielkości.

10 Pałac Buckingham Oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.


Pobierz ppt "Fragmenty pracy I grupy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google