Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy wiedziałeś, że…?. Jeden na ośmiu ludzi żyjących w Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie 12 milionów ludzi mieszka w Londynie – jest to jedno z głównych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy wiedziałeś, że…?. Jeden na ośmiu ludzi żyjących w Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie 12 milionów ludzi mieszka w Londynie – jest to jedno z głównych."— Zapis prezentacji:

1 Czy wiedziałeś, że…?

2 Jeden na ośmiu ludzi żyjących w Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie 12 milionów ludzi mieszka w Londynie – jest to jedno z głównych miast Europejskich Londyn jest największą stolicą finansową – jednym z głównych towarów eksportowych Anglii jest wołowina.

3 Lotnisko Heathrow jest największym lotniskiem na świecie jeżeli chodzi o liczbę międzynarodowych pasażerów, oraz trzecim na świecie pod względem łącznej liczby wszystkich pasażerów Heathrow jest największym lotniskiem Europejskim.

4 Najwyższą temperaturą zanotowaną w Anglii było 38.5 °C w Brogdale, w hrabstwie Kent 10 Sierpnia 2003

5 Anglicy są najbardziej otyli spośród wszystkich narodów Europejskich - 22.3% mężczyzn i 23% kobiet jest otyłych Najwyższym szczytem Wielkiej Brytanii jest Ben Nevis w Szkocji – ma1343 metry

6 97% Brytyjczyków posiada auto. Policjanci w Wielkiej Brytanii nie noszą ze sobą broni palnej. Używają jej tylko podczas nagłych wypadków.

7 Brytyjczycy wypijają najwięcej herbaty na świecie – 2,5 raza więcej niż w Japonii i ponad 22 razy więcej niż Francuzi czy Amerykanie. Uniwersytet Oxfordzki posiadał kiedyś prawo zabraniające studentom przynoszenia na wykłady łuków i strzał.

8 Anglia posiada dwie fikcyjne postacie o międzynarodowej sławie – Jasia Fasolę i Jamesa Bonda.

9 Brytyjczycy nie całują się w policzek podczas powitania, nie podają także rąk. Zazwyczaj nie robią nic oprócz powiedzenia Dzień dobry. Jeżeli ktoś ściąga na egzaminie inny uczeń zgłasza to nauczycielowi.

10 Bibliografia www.google.pl http://www.e-angielski.com/forum/ciekawostki-o- wielkiej-brytanii http://www.e-angielski.com/forum/ciekawostki-o- wielkiej-brytanii http://infolinia.org/poradnik/news/2101/ciekawost ki-kilka-rzeczy-dziwnych-smiesznych-i- ciekawych-o-wielkiej-brytanii.html http://infolinia.org/poradnik/news/2101/ciekawost ki-kilka-rzeczy-dziwnych-smiesznych-i- ciekawych-o-wielkiej-brytanii.html

11


Pobierz ppt "Czy wiedziałeś, że…?. Jeden na ośmiu ludzi żyjących w Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie 12 milionów ludzi mieszka w Londynie – jest to jedno z głównych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google