Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kim jesteśmy? - obywatel - migrant - uchodźca. Działania antydyskryminacyjne w szkole 6 listopada 2015 Natalia Szczucka Komisja Europejska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kim jesteśmy? - obywatel - migrant - uchodźca. Działania antydyskryminacyjne w szkole 6 listopada 2015 Natalia Szczucka Komisja Europejska."— Zapis prezentacji:

1 Działania antydyskryminacyjne w szkole 6 listopada 2015 Natalia Szczucka Komisja Europejska

2 Kim jesteśmy? - obywatel - migrant - uchodźca

3 Uchodźcy w Europie 1956 1968 1981 2015 Polscy uchodźcy w Rumunii w czasach II wojny światowej

4 W przeszłości Europa popełniła błąd rozróżniając pomiędzy żydami, chrześcijanami, muzułmanami.
Jeśli chodzi o uchodźców, religia, wyznanie, filozofia nie mają znaczenia. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Orędzie o Stanie Unii, 9 września 2015 r.

5 Wg. danych Międzynarodowej Organizacji ds
Wg. danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji od początku 2015 roku uchodźców przybyło do Europy drogą morską, a 3406 utonęło lub zaginęło

6 Solidarność europejska w praktyce
-Finansowanie -Relokacja -Przesiedlenie Hotspot, punkt rejestracji uchodźców na włoskiej wyspie Lampedusa

7 Powroty - Kto? - Jak? - Biuro Fronteksu ds. Powrotów
- Bezpieczne kraje pochodzenia

8 Pomoc Rozwojowa - Nadzwyczajny fundusz powierniczy UE dla Afryki
- Europejski Rok Rozwoju 2015

9 Skuteczna integracja uchodźców
- wyzwania demograficzne i ekonomiczne w Europie - zakaz dyskryminacji - mowa nienawiści/zbrodnie nienawiści Źródło: migrationpolicy.org

10 Europa to piekarz w Kos, który rozdaje swój chleb głodnym
…wypychanie łodzi z powrotem w morze, podpalanie obozów dla uchodźców czy odwracanie wzroku od ubogich i bezradnych ludzi: to nie jest Europa. Europa to piekarz w Kos, który rozdaje swój chleb głodnym i zmęczonym. Europa to studenci w Monachium i Pasawie, którzy przynoszą ubrania uchodźcom nowo przybyłym na dworzec kolejowy. Europa to policjant w Austrii, który wita wycieńczonych uchodźców na granicy. To jest Europa, w której chcę mieszkać. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Orędzie o Stanie Unii, 9 września 2015 r.


Pobierz ppt "Kim jesteśmy? - obywatel - migrant - uchodźca. Działania antydyskryminacyjne w szkole 6 listopada 2015 Natalia Szczucka Komisja Europejska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google