Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cyfrowi Polacy 2015 Dominik Batorski. Internet, komputery i telefony komórkowe Przyrost nowych użytkowników komputerów, internetu i telefonów komórkowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cyfrowi Polacy 2015 Dominik Batorski. Internet, komputery i telefony komórkowe Przyrost nowych użytkowników komputerów, internetu i telefonów komórkowych."— Zapis prezentacji:

1 Cyfrowi Polacy 2015 Dominik Batorski

2 Internet, komputery i telefony komórkowe Przyrost nowych użytkowników komputerów, internetu i telefonów komórkowych był w ostatnich latach zdecydowanie wolniejszy niż w pierwszej dekadzie XXI wieku. Przyrost użytkowników internetu i komputerów jest związany przede wszystkim z procesami demograficznymi i zastępowalnością pokoleń. Osoby w wieku 16-18 lat w zdecydowanej większości są użytkownikami sieci, a najwięcej niekorzystających jest w najstarszych grupach wiekowych.

3 Koniec upowszechnienia internetu w Polsce? Z internetu korzysta więcej osób niż w 2013r., ale jest to przede wszystkim efekt dochodzenia kolejnych roczników. Jeśli popatrzymy jak osoby mające obecnie 20-80 lat korzystały z sieci dwa lata temu to okaże się, że praktycznie nie obserwujemy przyrostu nowych użytkowników internetu w Polsce.

4 Zmiany w zakresie korzystania z internetu 2013-2015

5

6 Uwarunkowania korzystania

7 Korzystanie z internetu według wieku

8 Zmiana struktury użytkowników internetu i osób niekorzystających Wśród internautów widać przede wszystkim spadek udziału osób młodszych i przyrost osób w średnim wieku. Wśród niekorzystających pozostają przede wszystkim osoby starsze – prawie 60% stanowią osoby 60+.

9 Korzystanie z internetu według miejsca zamieszkania

10 Korzystanie z internetu według wykształcenia

11 Zmiana struktury użytkowników internetu i osób niekorzystających Już tylko co 9ty internauta w Polsce jest uczniem lub studentem. Wśród niekorzystających są przede wszystkim osoby słabiej wykształcone.

12 Sposoby korzystania

13 Sposoby korzystania z internetu Podstawowe wymiary w sposobach korzystania z internetu: Wszechstronność korzystania i zaawansowane zastosowania Zastosowania podstawowe i komunikacja Rozrywka (gry, muzyka, filmy) i inne sposoby „zabijania czasu”

14 Sposoby korzystania z internetu

15

16

17

18 Pozytywne efekty korzystania z sieci

19 Lepszy kontakt z rodziną, mniejsze osamotnienie

20 Sytuacja na rynku pracy Pracujący w 2013Bezrobotni w 2013

21 Pozycja na rynku pracy i dochody Użytkownicy internetu, szczególnie korzystający w sposób instrumentalny, znacznie częściej awansują, częściej podnoszą swoje kwalifikacje i zmieniają pracę na lepszą lub podejmują dodatkowe zajęcia.


Pobierz ppt "Cyfrowi Polacy 2015 Dominik Batorski. Internet, komputery i telefony komórkowe Przyrost nowych użytkowników komputerów, internetu i telefonów komórkowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google