Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FITNESS I PILATES.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FITNESS I PILATES."— Zapis prezentacji:

1 FITNESS I PILATES

2 Fitness Fitness to dbałość o ciało poprzez różne formy ruchu, dostosowane do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Jest alternatywą (szczególnie wśród pań) dla treningu na siłowni. Zajęcia typu fitness można podzielić na dwie główne grupy: Zajęcia cardio – to popularny aerobik, czyli trening aerobowy, poprawiający sprawność układu oddechowego i krążenia; zajęcia odbywają się w grupie, przy muzyce. Zajęcia muscle – to trening z wykorzystaniem sztangi, gumy, hantli i innych obciążników; wzmacnia siłę i wytrzymałość mięśni całego ciała. Grupy te łączą się też się ze sobą, tworząc różnorodne formy mieszane o różnych stopniach intensywności, np. HiLo Combo, Low Impact, Body Toning, Step Reebok Funki, Hip Hop itp.

3 Rower stacjonarny Pod pojęciem fitness możemy rozumieć, nie tylko wspomniane ćwiczenia grupowe, ale i indywidualne. W fitness klubach mieszczą się zazwyczaj również mini siłownie wyposażone głównie w lekki sprzęt do ćwiczeń. Najbardziej popularne są wszelkiego rodzaju bieżnie i rowerki stacjonarne. Jazda na rowerze stacjonarnym to bardzo dobry sposób na poprawę zdrowia, wzmocnienie kondycji i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Ten rodzaj ćwiczeń nie obciąża stawów kończyn ani kręgosłupa, dlatego mogą z niego skorzystać również osoby po rehabilitacji lub osoby w starszym wieku. Co ważne, rower stacjonarny jest łatwy w użyciu, niedrogi i możemy go wstawić do swojego salonu. Mając rower stacjonarny w mieszkaniu łatwiej będzie nam o regularną aktywność fizyczną.

4 Pilates Pilates to system ćwiczeń, w których nie wykonujemy gwałtownych ruchów czy podskoków jak na treningu fitness, wzmacnia mięśnie odpowiadające za stabilizację naszego ciała, równowagę i prawidłową postawę. Pilates mogą ćwiczyć osoby zarówno w pełni zdrowia, jak i osoby mające kłopoty z kręgosłupem lub nadwagę. Pilates wzmacnia mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania. W czasie ćwiczeń nie obciążamy nadmiernie kręgosłupa, a poprzez liczne ćwiczenia rozciągające nadajemy naszemu ciału elastyczność. Pilates idealnie znosi poczucie zmęczenia, wynikające ze zbyt szybkiego tempa życia, oraz łagodzi stres. Fizjoterapeuci określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.


Pobierz ppt "FITNESS I PILATES."

Podobne prezentacje


Reklamy Google