Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NORGIC WALKING OPRACOWAL Daniel Bonislawski KL 2e

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NORGIC WALKING OPRACOWAL Daniel Bonislawski KL 2e"— Zapis prezentacji:

1 NORGIC WALKING OPRACOWAL Daniel Bonislawski KL 2e

2 Spis treści Gdzie się to wszystko zaczęło Popularne w krajach
Dla kogo jest Nordic Walking Jaki sprzęt jest potrzebny do Nordic Walking

3 Gdzie się to zaczęło Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W Polsce pierwsze centrum Nordic walking powstało w Barlinku.

4 Popularne w krajach Nordic Walking jest bardzo popularny w krajach skandynawskich, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Chodzących z kijkami można spotkać niezależnie od pory roku zarówno w lesie, parku jak również w górach czy nad morzem.

5 Dla kogo jest Nordic Walking
Przede wszystkim dla ludzi, którzy lubią spacerować i aktywnie spędzać czas. Nordic Walking uważany jest za jedną z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej, dla osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i wagi. Kije pomagają nam utrzymać równowagę i chronić przed ewentualnymi upadkami. Regularne spacery na świeżym powietrzu poprawiają pracę serca oraz układu krążenia.

6 Jaki sprzęt jest potrzebny do Nordic Walking
Zdrowy marsz możliwy jest tylko z profesjonalnymi kijkami. Odpowiednio zaprojektowane w optymalny sposób amortyzują kontakt z podłożem i sprawiają, że Nordic Walking staje się prawdziwą przyjemnością Kijki powinny mieć taką długość, aby trzymając kijek w dłoni, kąt w stawie łokciowym wynosił ok. 90° Można również obliczyć długość kijków mnożąc wysokość ciała przez współczynnik 0,66. Np. wzrost 170 cm x 0,66 = 112,2 cm, decydując się w tym wypadku na kijki 110 cm.


Pobierz ppt "NORGIC WALKING OPRACOWAL Daniel Bonislawski KL 2e"

Podobne prezentacje


Reklamy Google