Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚĆI ZAWODOWYCH NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH 14-26.10.2013 SCHKEUDITZ NIEMCY Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚĆI ZAWODOWYCH NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH 14-26.10.2013 SCHKEUDITZ NIEMCY Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach."— Zapis prezentacji:

1 DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚĆI ZAWODOWYCH NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH 14-26.10.2013 SCHKEUDITZ NIEMCY Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

2 Vitalis GmbH Schkeuditz Dawny dwór rycerski stał się nowoczesnym ośrodkiem dzięki pracy europejskich stażystów i praktykantów. Na zdjęciach część mieszkalna i biurowiec.

3 Po spotkaniu organizacyjnym, na którym zostaliśmy zapoznani z historią i regulaminem ośrodka oraz harmonogramem pobytu zostaliśmy zakwaterowani w pokojach.

4 Przed przystąpieniem do pracy zostaliśmy szczegółowo zapoznani z przepisami BHP, ochrony przeciwporażeniowej i ochrony środowiska oraz z zakresem prac

5 Grupa Elektryków z opiekunami CKP : panią Elżbietą Gęburą i panią Dorotą Rychlewską i z panem Olafem Richterem opiekunem praktyk ze strony instytucji przyjmującej.

6 Kierownik budowy przydziela zadania. Przygotowujemy pomieszczenia do montażu instalacji elektrycznej.

7 Naprawiamy oświetlenie awaryjne: demontaż opraw, diagnostyka usterki, wymiana uszkodzonych podzespołów.

8 Prace przy montażu puszek natynkowych i instalowaniu regulatorów temperatury elektronicznego sterowania centralnego ogrzewania.

9 Podłączanie przewodów sterowników centralnego ogrzewania do głównej rozdzielni.

10 Praktykanci w zawodzie elektryk z opiekunem stażu

11 Uczniowie kształcący się w zawodzie sprzedawca odbywali praktykę w sklepach REWE i NETTO

12 Po zapoznaniu się z przepisami obowiązującymi w miejscu pracy zajmowaliśmy się czyszczeniem regałów, sprawdzaniem dat przydatności produktów, uzupełnianiem brakujących towarów na półkach.

13 Do naszych obowiązków należało sortowanie warzyw i owoców na hali sprzedażowej i sortowanie towarów w magazynie.

14 Pani Janina Malinowska, nauczyciel pnz w CKP, podczas wizyty studyjnej usłyszała o nas wiele ciepłych słów i pochwał ze strony kierowników praktyk.

15 Dni wolne od pracy przeznaczyliśmy na wycieczki krajoznawcze po Niemczech. W Lipsku odwiedziliśmy pomniki Johanna Wolfganga Goethego i Jana Sebastiana Bacha, Plac Rynkowy, Starą Giełdę Handlową, Stary i Nowy Ratusz, Plac Augusta, Kościoły św. Tomasza i św. Mikołaja, Dworzec Główny.

16 W Berlinie obejrzeliśmy historyczną siedzibę parlamentu, urząd kanclerza Niemiec, Bramę Brandenburdzką, Pomnik i Muzeum ku pamięci Żydów zamordowanych w Europie, Wieżę telewizyjną, Czerwony Ratusz, Katedrę Berlińską.

17 Drezno, stolica Saksonii, zachwyciło nas wspaniałymi zabytkami architektury. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Horfkirche, Pałac Motitzburg.

18 Zwiedziliśmy Zwinger, zamek Pillnitz, Zoo.

19 Wolne popołudnia spędzaliśmy w klubie ośrodka Vitalis integrując się praktykantami z innych krajów europejskich, grając w siatkówkę, piłkarzyki i inne gry zespołowe.

20 Ostatniego dnia praktyk otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności i kwalifikacje. Udział w projekcie i pobyt na praktyce zagranicznej był dla nas źródłem wielu nowych i cennych doświadczeń. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział.

21 Uczestnicy projektu Sprzedawca: 1.Adach Sandra 2.Bartnik Karolina 3. Dachowski Konrad 4.Góra Marika 5. Grajewski Damian 6.Kwiecień Kinga 7.Kajzer Agata 8.Kiełek Klaudia 9.Skoczylas Piotr Elektryk: 1.Adamus Jakub 2.Kleczaj Michał 3.Maciejczak Kacper 4.Pacek Patryk 5.Pożoga Karol 6.Spadło Bernard 7.Stachuczy Mateusz Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚĆI ZAWODOWYCH NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH 14-26.10.2013 SCHKEUDITZ NIEMCY Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google