Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Netykieta – Bezpieczny i Kulturalny Internauta Patrycja Kujda kl.V SP Zagorzyce Górne Opiekun: J. Mazek, A. Słowik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Netykieta – Bezpieczny i Kulturalny Internauta Patrycja Kujda kl.V SP Zagorzyce Górne Opiekun: J. Mazek, A. Słowik."— Zapis prezentacji:

1 Netykieta – Bezpieczny i Kulturalny Internauta Patrycja Kujda kl.V SP Zagorzyce Górne Opiekun: J. Mazek, A. Słowik

2 Spis treści : 1.Netykieta – strona 3 2.Zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w sieci : -Zachowuj się kulturalnie ! – strona 4 -Nie krzycz ! – strona 5 -Nie kalecz języka ! – strona 5 - Szanuj innych ! – strona 6 -Nie obgaduj innych ! – strona 6 -Nie kradnij !! – strona 7 - Nie włamuj się ! – strona 7 -Nie ujawniaj danych !! – strona 8 - POMYŚL zanim coś zrobisz !! strona 9 - Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet !! – strona 10 - Nie ignoruj ostrzeżeń ! – strona 11 - Nie rozsyłaj wirusów ! – strona 12 - Używaj legalnych programów ! – strona 13 - Korzystaj z Internetu w obecności rodziców ! - strona 14 3. Bibliografia – strona 15 4. Podziękowanie – strona 16

3 Netykieta to zbiór zasad obowiązujących wszystkich użytkowników sieci.

4 1. Zachowuj się KULTURALNIE !! Zasady Bezpiecznego i Kulturalnego zachowania w sieci:

5 2. Nie krzycz ! Nie pisz WIELKIMI literami całych wyrazów, odbierane jest w sieci jakby ich autor KRZYCZAŁ ! 3. Nie kalecz języka ! Pisz POPRAWNIE !

6 4. Szanuj innych ! Szacunek dla rozmówcy wymagany jest nie zależnie od tego, czy zwracasz się do niego po imieniu, czy, też używasz zwrotów grzecznościowych – Pan lub Pani. 5. Nie obgaduj innych ! Nie m ów o kimś fałszywie !

7 7. Nie włamuj się! Jeżeli coś jest zabezpieczone hasłem, oznacza to, że dane tam zawarte, nie są przeznaczone dla ciebie. Szanuj to! 6. Nie KRADNIJ !! Szanuj prawo autorskie innych.

8 8. Nie ujawniaj danych !! Nie ujawniaj adresów e - mailowych oraz haseł.

9 9. Pomyśl zanim co ś zrobisz ! Pami ę taj, ż e je ż eli co ś dasz do Internetu to ju ż tego nie cofniesz. UWA Ż AJ !!

10 10. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet !! Nie spotykaj się z osobami poznanymi w sieci. Nie masz pewności kim oni naprawdę są i jakie mają zamiary wobec ciebie.

11 11. Nie ignoruj ostrzeżeń ! Komunikaty nigdy nie są bezpodstawne.

12 12. Nie rozsyłaj wirusów ! Systematycznie sprawdzaj programami antywirusowymi swoje dyski.

13 13. Używaj LEGALNYCH programów ! Pobieraj i korzystaj z legalnych programów.

14 14. Korzystaj z Internetu w obecności dorosłych! Korzystając z Internetu w towarzystwie rodziców masz pewność, że jeśli coś cię zaniepokoi zawsze możesz poprosić ich o pomoc.

15 Bibliografia : - zs6zony.pl -Google Grafika -Informatyka Europejczyka – podręcznik do zajęć komputerowych, klasa 4

16 Podziękowanie :


Pobierz ppt "Netykieta – Bezpieczny i Kulturalny Internauta Patrycja Kujda kl.V SP Zagorzyce Górne Opiekun: J. Mazek, A. Słowik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google