Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recykling (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recykling (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz."— Zapis prezentacji:

1

2 Recykling (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

3 Czym jest recykling? Recykling jest systemem organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. W skład systemu wchodzą elementy: Właściwa polityka ustawodawcza państwa sprzyjająca recyklingowi, Rozwój technologii przetwarzania odpadów, przede wszystkim w celu wykorzystania jak największej ich części, Projektowanie dóbr z możliwie najszerszym wykorzystaniem w nich materiałów podatnych na recykling, Projektowanie dóbr możliwie jednorodnych materiałowo, co upraszcza ich późniejszy demontaż i segregację odpadów. Projektowanie dóbr będących połączeniem różnych materiałów w taki sposób, aby ich późniejsze rozdzielenie na elementy zbudowane z jednorodnych materiałów było maksymalnie ułatwione, Projektowanie dóbr w taki sposób, aby jak najwięcej ich części składowych nadawało się do powtórnego wykorzystania bez przetwarzania lub przy minimalnych nakładach na doprowadzenie do postaci pełnowartościowej, System oznaczania zarówno opakowań produktów, jak i elementów składowych tych produktów, w celu ułatwienia rozpoznawania i segregacji odpadów. Edukacja proekologiczna społeczeństwa oraz promowanie i organizacja zachowań proekologicznych, Logistyka sortowania, gromadzenia i odbioru zużytych dóbr oraz ich elementów składowych, Przetwarzanie (uprzednio przygotowanych) odpadów i odzyskiwanie z nich surowców.

4

5 Dziś w Polsce ponownie przetwarza się zaledwie 1% odpadów
Dziś w Polsce ponownie przetwarza się zaledwie 1% odpadów. Postawiony cel był ambitny - do 2007 roku liczba ta miała zwiększyć się do 50%, jak w innych krajach Unii. Nie standardy europejskie są tu jednak najważniejsze - recykling pozwoli po prostu w lepszy sposób zagospodarować zasoby, które już krążą w naszym społeczeństwie, a także ograniczyć uzależnienie przemysłu od surowców pochodzących ze źródeł pierwotnych: lasów czy rud metali.

6 Producenci dóbr już zrozumieli, dlaczego recykling jest tak ważny, teraz nadeszła pora, aby zrozumieli to również konsumenci. Od nich zależy, czy obieg tych surowców zostanie zamknięty i możliwości recyclingu w pełni wykorzystane.

7 Recycling Art Jak widać recykling może być również zabawą co widać na zdjęciu. Recycling Art stało się ostatnio popularną dziedziną sztuki.

8 Koniec Przygotowali Dariusz Pieńkowski oraz Igor Cichowlas.


Pobierz ppt "Recykling (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google