Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W styczniu zespół realizujący projekt ekologiczny Co można zrobić z odpadami przeprowadził sondę wśród mieszkańców Gminy Cieszków. Mieszkańcom Cieszkowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W styczniu zespół realizujący projekt ekologiczny Co można zrobić z odpadami przeprowadził sondę wśród mieszkańców Gminy Cieszków. Mieszkańcom Cieszkowa."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W styczniu zespół realizujący projekt ekologiczny Co można zrobić z odpadami przeprowadził sondę wśród mieszkańców Gminy Cieszków. Mieszkańcom Cieszkowa i okolicznych wsi ( ok. 200 osobom) zadano dwa krótkie pytania : 1.Co to jest recykling ? 2.Czy segreguje pan/pani odpady (śmieci)? Recykling - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

4 Definicję recyklingu znały 142 osoby, co stanowi 71% badanych.

5 A na pytanie o segregacji odpadów 168 osób odpowiedziało, że segregują śmieci w swoim gospodarstwie domowym, co stanowi 84% badanych.

6 Wniosek z przeprowadzonej sondy jest taki, że większość osób deklaruje, że w swoim gospodarstwie domowym segregują śmieci, jednak prawie 30% badanych nie wie czym jest recykling. Zadaniem naszego zespołu było dostarczenie wiedzy kolegom i koleżankom ze szkoły oraz mieszkańcom naszej gminy. Uświadomienie ich, w jaki sposób można zapobiec zaśmiecaniu środowiska, gdzie należy wyrzucać śmieci i co dalej się z nimi dzieje oraz w jaki sposób wykorzystać ponownie odpady.

7 Dnia 23.02.2011 w naszej szkole powstały pojemniki na odpady. Niebieski- papier, Zielony- szkło bezbarwne, Pomarańczowy- aluminium, Żółty- plastik.

8 W dniu 25.03.2011 o godz. 11:15 przeprowadziliśmy pierwszy etap doświadczenia (zakopanie różnego rodzaju odpadów takich jak: puszka aluminiowa, papier, odpady organiczne- ziemniaki). Jego celem jest udowodnienie, że wyrzucanie np. puszek po napojach, czy opakowań po chipsach lub chusteczek papierowych powoduje, że tego rodzaju śmieci rozkładają się bardzo długo zaśmiecając nasze najbliższe otoczenie. Kolejnym etapem doświadczenia było odkopanie odpadów po około miesiącu i ocena w jakim tempie rozkładają się poszczególne śmieci. Podejmowaliśmy w ten sposób próbę edukacji naszych kolegów z gimnazjum, jak i innych mieszkańców gminy Cieszków, aby świadomie segregowali odpady, korzystając z pojemników do tego przeznaczonych.

9

10 Po upływie miesiąca zostały odkopane odpady. Puszka nie uległa rozkładowi, ziemniaki puściły pędy, a papier znikł. Niestety, ale z powodu braku sprzętu nie zostało to sfotografowane.

11 1.Jaką nazwę nosi Pana firma? 2.Czym zajmuje się Pana firma ? 3.Jak długo istnieje Pana firma ? 4.Jakim sprzętem dysponuje Pana firma ? 5.Czy Pańska firma działa tylko w gminie Cieszków ? 6.Czy w gminie Cieszków jest zgromadzone dużo śmieci? 7.Czy mieszkańcy gminy segregują odpady ? 8.Czy znajdują się pojemniki do segregacji odpadów? 9.Gdzie znajduje się wysypisko śmieci ? 10.Co dalej dzieje się z odpadami ? 11.Czy na terenie gminy znajdują się dzikie wysypiska ? 12.Jak pan myśli, w jaki sposób można rozwiązać ten problem? 13.Skąd pomysł na taki rodzaj działalność? 14. Czy lubi Pan swoją pracę? Odpowiedzi na pytania zostały umieszczone na tablicy na korytarzu szkolnym.

12

13

14


Pobierz ppt "W styczniu zespół realizujący projekt ekologiczny Co można zrobić z odpadami przeprowadził sondę wśród mieszkańców Gminy Cieszków. Mieszkańcom Cieszkowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google