Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest to wielościan, którego wszystkie wierzchołki są położone na dwóch równoległych płaszczyznach, zwanych podstawami graniastosłupa i którego wszystkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest to wielościan, którego wszystkie wierzchołki są położone na dwóch równoległych płaszczyznach, zwanych podstawami graniastosłupa i którego wszystkie."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest to wielościan, którego wszystkie wierzchołki są położone na dwóch równoległych płaszczyznach, zwanych podstawami graniastosłupa i którego wszystkie krawędzie leżące poza tymi podstawami są do siebie równoległe.

3 wielokąt o pięciu bokach. Każdy pięciokąt ma pięć przekątnych. Szczególnym przypadkiem pięciokąta jest pięciokąt foremny.

4 Jest to graniastosłup o podstawie pięciokąta. Posiada: 7 ścian 15 krawędzi 10 wierzchołków Graniastosłup prawidłowy pięciokątny ma w podstawie pięciokąt foremny.

5 a, b, c, d, e - długości krawędzi podstawy H - wysokość

6 Objętość i pole liczymy tak samo jak w każdym graniastosłupie: V= P p ∙ H -wzór na objętość P c =2P p + P b –wzór na pole całkowite V-objętość P p -pole podstawy H-wysokość P c - pole całkowite P b - pole powierzchni bocznej

7

8

9 Pięciokątna komora nasienna jabłka (przekrój poprzeczny)

10 Pięciokątna rozgwiazda

11 Pentagon

12 Piłka nożna

13 Kwiaty

14 Bibliografia: http://matematyka.pisz.pl/strona/973.html https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=ii http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Strona_g%C5%82%C3%B3wna Google grafika Julia Cegielska Weronika Marcinkowska Magda Goldman Bartek Janasik I c KONIEC


Pobierz ppt "Jest to wielościan, którego wszystkie wierzchołki są położone na dwóch równoległych płaszczyznach, zwanych podstawami graniastosłupa i którego wszystkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google