Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Społeczeństwo informacyjne” – co to za zwierzę?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Społeczeństwo informacyjne” – co to za zwierzę?"— Zapis prezentacji:

1 Społeczeńswo informacyjne – rys historyczny i dzień dzisiejszy internetu

2 „Społeczeństwo informacyjne” – co to za zwierzę?
Pierwszy raz termin ten został wprowadzony w 1963 roku przez Japończyka T. Umesao w artykule o teorii ewolucji społeczeństwa opartego na technologiach informatycznych.

3 Społeczeństwo łowieckie
Nim człowiek posiadł wiedzę umożliwiająca rozpoczęcie produkcji rolnej jego byt ograniczony był przez ilość pożywienia, które ofiarowała na danym terenie natura.

4 Społeczeństwo agrarne
Uprawa ziemi przywiązywała społeczność do określonego miejsca. W raz z rozpoczęciem osiadłego trybu życia pojawiła się możliwość nawiązania trwałych relacji handlowych z sąsiadami, np. w czasie obrony przed atakami agresywnych sąsiadów.

5 Społeczeństwo industrialne
Za moment przejścia społeczeństwa agrarnego w społeczeństwo industrialne uważa się wynalezienie maszyny parowej przez Jamesa Watta w 1769r. Stał się on podstawą rewolucji przemysłowej i transportowej na całym świecie.

6 Społeczeństwo informacyjne
Początek ery społeczeństwa informacyjnego jest trudno określić. W literaturze jest to moment wynalezienia pierwszego komputera lub stworzenia sieci Internet.

7 Społeczeństwo przyszłości
W społeczeństwie informacyjnym przeciętny obywatel nie tylko będzie posiadał dostęp do informacji, ale będzie miał potrzebę jej zdobywania i wykorzystywania. Pewne jest, że w momencie gdy cywilizacja ludzka uniezależni się od nieodnawialnych źródeł energii nastanie era informacji.

8 Najpopularniejsze portale społecznościowe

9 Przyczyny korzystania z portali społecznościowych

10 Gdzie jest najwięcej użytkowników portali społecznościowych

11 Ile czasu spędzamy na portalach?

12 Społeczność Facebooka

13 Samotność i siecioholizm – choroby społeczeństwa informacyjnego

14 Święto teleinformatyki
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) został ustalony uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2006 r. W Polsce jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne.


Pobierz ppt "„Społeczeństwo informacyjne” – co to za zwierzę?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google