Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwszy raz termin ten został wprowadzony w 1963 roku przez Japończyka T. Umesao w artykule o teorii ewolucji społeczeństwa opartego na technologiach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwszy raz termin ten został wprowadzony w 1963 roku przez Japończyka T. Umesao w artykule o teorii ewolucji społeczeństwa opartego na technologiach."— Zapis prezentacji:

1

2 Pierwszy raz termin ten został wprowadzony w 1963 roku przez Japończyka T. Umesao w artykule o teorii ewolucji społeczeństwa opartego na technologiach informatycznych.

3 Nim człowiek posiadł wiedzę umożliwiająca rozpoczęcie produkcji rolnej jego byt ograniczony był przez ilość pożywienia, które ofiarowała na danym terenie natura.

4 Uprawa ziemi przywiązywała społeczność do określonego miejsca. W raz z rozpoczęciem osiadłego trybu życia pojawiła się możliwość nawiązania trwałych relacji handlowych z sąsiadami, np. w czasie obrony przed atakami agresywnych sąsiadów.

5 Za moment przejścia społeczeństwa agrarnego w społeczeństwo industrialne uważa się wynalezienie maszyny parowej przez Jamesa Watta w 1769r. Stał się on podstawą rewolucji przemysłowej i transportowej na całym świecie.

6 Początek ery społeczeństwa informacyjnego jest trudno określić. W literaturze jest to moment wynalezienia pierwszego komputera lub stworzenia sieci Internet.

7 W społeczeństwie informacyjnym przeciętny obywatel nie tylko będzie posiadał dostęp do informacji, ale będzie miał potrzebę jej zdobywania i wykorzystywania. Pewne jest, że w momencie gdy cywilizacja ludzka uniezależni się od nieodnawialnych źródeł energii nastanie era informacji.

8

9

10

11

12

13

14 Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) został ustalony uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2006 r. W Polsce jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne.


Pobierz ppt "Pierwszy raz termin ten został wprowadzony w 1963 roku przez Japończyka T. Umesao w artykule o teorii ewolucji społeczeństwa opartego na technologiach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google