Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Australia Anna Kochanowicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Australia Anna Kochanowicz."— Zapis prezentacji:

1 Australia Anna Kochanowicz

2 Państwo położone na półkuli południowej
Państwo położone na półkuli południowej. Nie posiada granic lądowych z żadnym państwem, ale ma sąsiadów poprzez morza. Jest szóstym pod względem powierzchni państwem świata. Australia jest krajem wysokorozwiniętym, z wielokulturowym społeczeństwem. Miasta australijskie są w światowej czołówce w dziedzinie życia kulturalnego. Flaga Australii Herb Australii

3 Sydney Największe miasto Australii. Jest obecnie wiodącym w Australii centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym, popularnym centrum turystycznym oraz siedzibą arcybiskupstwa Kościoła rzymskokatolickiego i anglikańskiego. głównymi symbolami Sydney jest Sydney Opera House. Na jej scenie występuje wiele światowych gwiazd. Most Harbour Bridge jest jednym z największych mostów łukowych na świecie. Na moście odbywa się coroczny pokaz sztucznych ogni na Nowy Rok.

4 Ayers Rock Święte miejsce dla miejscowych aborygenów, w jaskiniach u podnóża skały znajduje się wiele malowideł ściennych. Park jest corocznie odwiedzany przez setki tysięcy turystów. Największą atrakcję dla turystów stanowi obserwowanie skały Uluru o zachodzie lub o wschodzie słońca, kiedy z minuty na minutę zmienia swój kolor w zależności od oświetlenia.

5 Wielka Rafa Koralowa Największa rafa koralowa położona u wybrzeży Australii. To piękne miejsce pełne różnych gatunków ryb, mięczaków oraz roślin. Zamieszkują ją różne zwierzęta, od malutkich szybkich meduz po olbrzymie rekiny. Występują tu liczne żółwie morskie. Stanowi spore zagrożenie dla żeglugi.

6 Flora Północne i północno-wschodnie wybrzeże Australii porasta wilgotny las równikowy z takimi gatunkami roślin jak: bambusy, araukarie, liany, paprocie drzewiaste i eukaliptusy. Wybrzeże Zatoki Karpentaria zajmują lasy namorzynowe. Na południe od nich występuje las namorzynowy, przechodzący w sawannę. Bujne trawy sawann urozmaicają pojedyncze akacje, eukaliptusy, kazuaryny i drzewa butelkowe.

7 Fauna Występują tu inne gatunki zwierząt niż na pozostałych kontynentach. Powszechne są torbacze, czyli workowce. Głównym reprezentantem torbaczy są kangury i misie koala. Bardzo bogata jest fauna ptaków. Najbardziej znane to strusie emu, kazuary, lirogony, altanniki, ptaki rajskie, nogale i papugi. Najciekawszym przedstawicielem gadów jest żyjący na północy krokodyl różańcowy.

8 Koniec Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Australia Anna Kochanowicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google