Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANDRZEJ SAPKOWSKI Legenda polskiej fantastyki. O ANDRZEJU SAPKOWSKIM SŁÓW PARĘ… Andrzej Sapkowski – wybitny polski literat, legenda polskiej fantastyki,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANDRZEJ SAPKOWSKI Legenda polskiej fantastyki. O ANDRZEJU SAPKOWSKIM SŁÓW PARĘ… Andrzej Sapkowski – wybitny polski literat, legenda polskiej fantastyki,"— Zapis prezentacji:

1 ANDRZEJ SAPKOWSKI Legenda polskiej fantastyki

2

3 O ANDRZEJU SAPKOWSKIM SŁÓW PARĘ… Andrzej Sapkowski – wybitny polski literat, legenda polskiej fantastyki, twórca wielu powieści i opowiadań. Najbardziej znany po Stanisławie Lemie autor polskiej literatury fantastycznej. Jest jednym z polskich autorów najczęściej tłumaczonych na inne języki. Jest autorem wielu genialnych dzieł literatury fantasy i nie tylko. Jest on między innymi twórcą postaci wiedźmina Geralta z Rivii, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w literaturze fantastycznej.

4

5

6 PROBLEMATYKA DZIEŁ SAPKOWSKIEGO Wbrew pozorom książki Sapkowskiego nie mówią jedynie o elfach, krasnoludach i smokach. Autor w swojej twórczości, z pozoru bajkowej, stara się poruszyć problemy i sprawy naszego współczesnego świata. Poprzez podobieństwa i analogię Sapkowski stara się poruszyć w swoich dziełach problemy tak ważne dla nas dzisiaj, jak rasizm, narkomania, przemoc, wojny, prowadzenie polityki kosztem prostych ludzi, ubóstwo, prostytucja i wiele więcej.

7 NAJSŁYNNIEJSZE DZIEŁA ANDRZEJA SAPKOWSKIEGO Saga o wiedźminie Geralcie – Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora Żmija Trylogia husycka – Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua Coś się kończy, coś się zaczyna Maladie i inne opowiadania

8

9

10 KONIEC Serdecznie dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "ANDRZEJ SAPKOWSKI Legenda polskiej fantastyki. O ANDRZEJU SAPKOWSKIM SŁÓW PARĘ… Andrzej Sapkowski – wybitny polski literat, legenda polskiej fantastyki,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google