Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował: Adrian Walkowiak. Kostka Rubika popularnie nazywana magiczną kostką to łamigłówka stworzona w 1974 roku przez Ernő Rubika. Będąca dla wielu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował: Adrian Walkowiak. Kostka Rubika popularnie nazywana magiczną kostką to łamigłówka stworzona w 1974 roku przez Ernő Rubika. Będąca dla wielu."— Zapis prezentacji:

1 Przygotował: Adrian Walkowiak

2 Kostka Rubika popularnie nazywana magiczną kostką to łamigłówka stworzona w 1974 roku przez Ernő Rubika. Będąca dla wielu niemożliwą do rozwiązania, jest jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Dla wielu jest to również hobby oraz sposób na spędzenie wolnego czasu.

3 Węgierski profesor architektury, Twórca sześciennej kostki zawdzięczającej jemu swoją nazwę, Znany jako introwertyk, trudny w kontaktach, Wziął udział jedynie w zawodach w Budapeszcie w 2007 roku.

4 Ma za zadanie organizować i przeprowadzać zawody w układaniu Kostki Rubika, Jest odpowiedzialna za ich realizację, Zrzesza pasjonatów Kostki Rubika, Pod światową organizację WCA podlega polska organizacja PSS Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.

5 Celem organizacji WCA jest… …więcej zawodów w większej ilości krajów z większą ilością zawodników oraz zasadami fair- play. Główna zasada WCA to: Wspólna zabawa ludzi z całego świata w miłej atmosferze, pomoc innym i poczucie bycia sportsmenem.

6 By ułożyć Kostkę Rubika, nie trzeba być geniuszem. Istnieje wiele poradników, które z pewnością pomogą nauczyć wszystkich, którzy do tej pory mieli problem z tą łamigłówką. Najpopularniejsze metody to: - LBL metoda dla początkujących, - Fridrich metoda dla zaawansowanych.

7 Layer by Layer, czyli warstwa po warstwie, Najprostsza, lecz nie najskuteczniejsza metoda, Prosta, oparta na logicznym, etapowym układaniu kostki, By nauczyć się tej metody w pełni, potrzeba zaledwie kilku dni.

8 Jedna z najszybszych, ale też trudniejszych metod, Podobnie jak LBL polega na etapowym układaniu lecz w znacznie krótszym czasie, By opanować tą metodę, potrzeba kilku miesięcy, pełna nauka może zająć ponad rok, Układa nią światowa czołówka speedcubingu.

9

10 Ile kombinacji występuje w Kostce Rubika? 43,252,003,274,489,856,000 Nieco ponad 43 miliony milionów milionów kombinacji!

11 Wystarczy niespełna 20 ruchów by ułożyć zupełnie pomieszaną Kostkę Rubika! Erno Rubik po raz pierwszy od skonstruowania kostki, układał ją ponad miesiąc…

12

13 POWODZENIA !!!


Pobierz ppt "Przygotował: Adrian Walkowiak. Kostka Rubika popularnie nazywana magiczną kostką to łamigłówka stworzona w 1974 roku przez Ernő Rubika. Będąca dla wielu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google