Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoły Powszechnej nr 10 na Zawodziu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoły Powszechnej nr 10 na Zawodziu."— Zapis prezentacji:

1

2 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoły Powszechnej nr 10 na Zawodziu. Jednak w Archiwum Częstochowskim znajdują się dokumenty, datowane na lata 1915/1916 w których jest mowa o tym, że na Zawodziu istnieje już szkoła. Mieściła się w lokalach wynajętych w prywatnych domach: np. w domu Antoniego Tucholskiego przy Olsztyńskiej 23, a także w domach panów: Jeziorkowskiego i Noconia.

3

4 17 maja 2010 roku dotknęła nas klęska powodzi. Ciągle padający od kilku dni deszcz spowodował przybór wody na Zawodziu. Ranek nie zapowiadał jeszcze kryzysowej sytuacji. Ale już w południe wody na okalajacych szkołę ulicach (Olsztyńska, Wolna, Pasteura, Mendelejewa i inne) było tak dużo, że Pani Dyrektor podjęła decyzję o przerwaniu zajęć i ewakuacji dzieci ze szkoły. Zajęcia zostały zawieszone do piątku - 21.05.2010 r. - włącznie.

5 Uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru szkoły 18 listopada 2011 roku przeżywaliśmy w naszej szkole historyczne wydarzenie - nadanie sztandaru szkole i jego poświęcenie.


Pobierz ppt "Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoły Powszechnej nr 10 na Zawodziu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google