Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FLORENCJA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FLORENCJA."— Zapis prezentacji:

1 FLORENCJA

2 O FLOERNCJI Florencja,miasto w srodkowych Włoszech, nad Arno, perła Toskanii, miasto Poniatowskiego i Oriany Fallaci... Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii, zapraszając na niezwykłą ucztę – począwszy od przystawki w postaci ciepłego klimatu i pięknego otoczenia, poprzez niezwykle zagęszczone zabytki Starego Miasta, wspaniałe punkty widokowe, zawieszone w czasie uliczki i dzielnice, aż po nowoczesną infrastrukturę turystyczną...

3 SKĄD PODZIWIAĆ FLORENCJĘ
Powiadają, że Florencja najcudowniej wygląda z lotu ptaka. Nie każdy jednak ma skrzydła, zatem pozostaje mozolna wspinaczka na katedralną kopułę Duomo, tudzież odwiedziny na 85-metrowej dzwonnicy Campanilla. Widok jest wspaniały – tradycyjna włoska architektura okolona wspaniałymi zielonymi wzgórzami i parkami; perła w szmaragdowej oprawie... Po drugiej stronie rzeki znajdziemy wzgórze San Miniato, trzeci z najpopularniejszych florenckich punktów widokowych.

4

5 KUCHNIA FLORENCKA Kuchnia florencka opiera się na wykorzystaniu najprostszych składników: chleba, oliwy, warzyw, mięsa, ryb, serów. Doświadczeni globtrotterzy radzą stołować się na mieście, rezygnując z posiłków serwowanych w hotelach. Centrum miasta pełne jest knajpek i restauracji, oferujących wspaniałe jedzenie w niemniej cudownym otoczeniu, a co najlepsze – całkiem niedrogo. Już za 7 euro można zjeść trzydaniowy obiad, okraszony deserem i lampką stołowego wina (np. Chianti Classico czy Brunello di Montepulciano) . Popularne wśród turystów są toskańskie zupy o nazwie ribolita.

6 Bistecca alla fiorentina i chianti

7 Katedra Santa Reparata
ZABYTKI SAKRALNE Katedra Santa Reparata

8 Katedra Santa Maria Del Fiore

9 Baptysterium San Giovanni
DRZWI RAJU

10 Kościół Santa Croce

11 Kościół Santa Maria Novella

12 Galeria Uffizi W pobliżu Piazza della Signoria znajdziemy wspaniałą Galerię Uffizi. Całość stanowią trzy połączone ze sobą prostokątne budynki, jeden z nich wychodzi na rzekę Arno. Na I piętrze mieści się Gabinet Rysunków i Sztychów, którego kolekcję zapoczątkowały gromadzone przez kardynała Leopolda Medyceusza XVI-wieczne zbiory. II piętro skrywa słynna, ulokowana w 45 salach, galeria. Możemy tu podziwiać m.in. trzy ołtarze przedstawiające ukoronowanie Marii, Świętą Alegorię autorstwa Giovanni Belliniego, dzieło Michała Anioła obrazujące Świętą Rodzinę, a nawet jedną z prac Rubensa - portret Izabelli Brandt, Leonarda da Vinci Zwiastowanie, Chrzest, szkic Pokłonu Trzech Króli.

13 WNĘTRZE GALERII WIDOK Z PRZODU

14 Piazza della Signoria Piazza della Signoria to plac w centrum Florencji. Plac otacza szereg pałaców i służy ciekawej ekspozycji wspaniałych rzeźb - to sprawia, że ten Piazza jest uwielbiany przez turystów. Chyba najważniejszą budowlą na placu jest Pałac Vecchio, leżący w północnej jego części. Przed pałacem warto przystanąć przy fontannie Neptuna, zaprojektowanej przez Bartolomeo Ammannatiego. Na lewo od fontanny napotkasz konny posąg Kosmy I. Kamienny Kosma I stoi na cokole, który zdobią płaskorzeźby prezentujące dokonania księcia, założyciela rodu Medyceuszy. Jeśli Twoją uwagę zwróci sąsiadująca z fontanną marmurowa płyta, wiedz że wmurowano ją w miejscu rozpalonego przez Savonarolę "ogniska próżności" i stosu, na którym został on spalony.

15

16 FONTANNA NEPTUNA

17 PONTE VECCHIO (MOST ZŁOTNIKÓW)

18 PAŁAC PITTI

19 PAŁAC MEDYCEUSZY

20 GIARDINO DEI SEMPLICI

21

22 Koniec


Pobierz ppt "FLORENCJA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google