Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FLORENCJA. O FLOERNCJI Florencja,miasto w srodkowych Włoszech, nad Arno, perła Toskanii, miasto Poniatowskiego i Oriany Fallaci... Strzelające w niebo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FLORENCJA. O FLOERNCJI Florencja,miasto w srodkowych Włoszech, nad Arno, perła Toskanii, miasto Poniatowskiego i Oriany Fallaci... Strzelające w niebo."— Zapis prezentacji:

1 FLORENCJA

2 O FLOERNCJI Florencja,miasto w srodkowych Włoszech, nad Arno, perła Toskanii, miasto Poniatowskiego i Oriany Fallaci... Strzelające w niebo wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii, zapraszając na niezwykłą ucztę – począwszy od przystawki w postaci ciepłego klimatu i pięknego otoczenia, poprzez niezwykle zagęszczone zabytki Starego Miasta, wspaniałe punkty widokowe, zawieszone w czasie uliczki i dzielnice, aż po nowoczesną infrastrukturę turystyczną...

3 SKĄD PODZIWIAĆ FLORENCJĘ Powiadają, że Florencja najcudowniej wygląda z lotu ptaka. Nie każdy jednak ma skrzydła, zatem pozostaje mozolna wspinaczka na katedralną kopułę Duomo, tudzież odwiedziny na 85-metrowej dzwonnicy Campanilla. Widok jest wspaniały – tradycyjna włoska architektura okolona wspaniałymi zielonymi wzgórzami i parkami; perła w szmaragdowej oprawie... Po drugiej stronie rzeki znajdziemy wzgórze San Miniato, trzeci z najpopularniejszych florenckich punktów widokowych.

4

5 KUCHNIA FLORENCKA Kuchnia florencka opiera się na wykorzystaniu najprostszych składników: chleba, oliwy, warzyw, mięsa, ryb, serów. Doświadczeni globtrotterzy radzą stołować się na mieście, rezygnując z posiłków serwowanych w hotelach. Centrum miasta pełne jest knajpek i restauracji, oferujących wspaniałe jedzenie w niemniej cudownym otoczeniu, a co najlepsze – całkiem niedrogo. Już za 7 euro można zjeść trzydaniowy obiad, okraszony deserem i lampką stołowego wina (np. Chianti Classico czy Brunello di Montepulciano). Popularne wśród turystów są toskańskie zupy o nazwie ribolita.

6 Bistecca alla fiorentina i chianti

7 ZABYTKI SAKRALNE Katedra Santa Reparata

8 Katedra Santa Maria Del Fiore

9 Baptysterium San Giovanni DRZWI RAJU

10 Kościół Santa Croce

11 Kościół Santa Maria Novella

12 Galeria Uffizi W pobliżu Piazza della Signoria znajdziemy wspaniałą Galerię Uffizi. Całość stanowią trzy połączone ze sobą prostokątne budynki, jeden z nich wychodzi na rzekę Arno. Na I piętrze mieści się Gabinet Rysunków i Sztychów, którego kolekcję zapoczątkowały gromadzone przez kardynała Leopolda Medyceusza XVI-wieczne zbiory. II piętro skrywa słynna, ulokowana w 45 salach, galeria. Możemy tu podziwiać m.in. trzy ołtarze przedstawiające ukoronowanie Marii, Świętą Alegorię autorstwa Giovanni Belliniego, dzieło Michała Anioła obrazujące Świętą Rodzinę, a nawet jedną z prac Rubensa - portret Izabelli Brandt, Leonarda da Vinci Zwiastowanie, Chrzest, szkic Pokłonu Trzech Króli.

13 WNĘTRZE GALERII WIDOK Z PRZODU

14 Piazza della Signoria Piazza della Signoria to plac w centrum Florencji. Plac otacza szereg pałaców i służy ciekawej ekspozycji wspaniałych rzeźb - to sprawia, że ten Piazza jest uwielbiany przez turystów. Chyba najważniejszą budowlą na placu jest Pałac Vecchio, leżący w północnej jego części. Przed pałacem warto przystanąć przy fontannie Neptuna, zaprojektowanej przez Bartolomeo Ammannatiego. Na lewo od fontanny napotkasz konny posąg Kosmy I. Kamienny Kosma I stoi na cokole, który zdobią płaskorzeźby prezentujące dokonania księcia, założyciela rodu Medyceuszy. Jeśli Twoją uwagę zwróci sąsiadująca z fontanną marmurowa płyta, wiedz że wmurowano ją w miejscu rozpalonego przez Savonarolę "ogniska próżności" i stosu, na którym został on spalony.

15

16 FONTANNA NEPTUNA

17 PONTE VECCHIO (MOST ZŁOTNIKÓW)

18 PAŁAC PITTI

19 PAŁAC MEDYCEUSZY

20 GIARDINO DEI SEMPLICI

21

22 Koniec


Pobierz ppt "FLORENCJA. O FLOERNCJI Florencja,miasto w srodkowych Włoszech, nad Arno, perła Toskanii, miasto Poniatowskiego i Oriany Fallaci... Strzelające w niebo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google