Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DA - MA Ludwik II DA - MA Pałac Linderhof Linderhof - neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie Oberammergau w południowo-zachodniej Bawarii, znajduje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DA - MA Ludwik II DA - MA Pałac Linderhof Linderhof - neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie Oberammergau w południowo-zachodniej Bawarii, znajduje."— Zapis prezentacji:

1

2 DA - MA Ludwik II

3 DA - MA Pałac Linderhof Linderhof - neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie Oberammergau w południowo-zachodniej Bawarii, znajduje sie około 100 km od Monachium. Jest jednym z trzech zamków króla Ludwika II, a przy tym jedynym, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Pierwsze plany budowy pałacu powstały w 1869. Budowle wznoszono zaś w latach 1874-1878. W odróźnieniu od pałacu Herrenchiemsee, Linderhof nie jest kopia istniejacej budowli. Został jedynie zainspirowany przez Petit Trianon w Wersalu oraz inne osiemnastowieczne budowle francuskie. Jest tutaj znany sztuczny gejzer, który wypryskuje co 30 minut. Linderhof jest najmniejszym ze słynnych zamków Ludwika II. Został on zaplanowany jako prywatna rezydencja króla. Wnętrza budynku charakteryzuje ogromny przepych i finezja wykonania. Inspiracja przy powstawaniu pałacu były osiemnastowieczne budowle francuskie. Wspaniałe tereny ogrodowe Linderhof okalające cały teren zostaly zaprojektowane przez Carla von Effner.

4 DA - MA

5

6 Świątynia Venus

7 DA - MA

8 Grota Venus

9 DA - MA

10 Kaplica pałacowa

11 DA - MA westybul

12 DA - MA Salon

13 DA - MA Sala tronowa

14 DA - MA Sypialnia królewska

15 DA - MA Wnętrza pałacu

16 DA - MA Wnętrza pałacu

17 DA - MA Pawilon mauretański

18 DA - MA

19

20


Pobierz ppt "DA - MA Ludwik II DA - MA Pałac Linderhof Linderhof - neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie Oberammergau w południowo-zachodniej Bawarii, znajduje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google