Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

L U D W I K I I I JEGO ZAMKI Neuschwanstein Hohenschwangau.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "L U D W I K I I I JEGO ZAMKI Neuschwanstein Hohenschwangau."— Zapis prezentacji:

1 L U D W I K I I I JEGO ZAMKI Neuschwanstein Hohenschwangau

2 Neuschwanstein, Nowy Kamienny Zamek Łabędzia, XIX-wieczny zamek neoromańsko-pseudomauretańsko-neogotycki położony jest w Bawarii, nad przełomem rzeki Pollak w Alpach Bawarsko-Tyrolskich, na pograniczu Niemiec i Austrii, dwa kilometry od Hohenschwangau, około 120 km od Monachium Jego fundatorem był król Ludwik II Bawarski. Pierwsze prace nad budową Neuschwanstein rozpoczęły się 5 września 1869 roku od zbudowania bramy wjazdowej. Następnie wzniesiono część mieszkalna w skład której wchodziły pomieszczenia dla kobiet i liczne wieże. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle dopieszczone przez młodego króla wnętrza Każda komnata została starannie dopracowana przez malarzy historycznych z całego kraju Z całego pałacu można wyróżnić: Salę Tronowaą Sypialnię Króla oraz Salę Śpiewaków Pierwsza z wymienionych komnat jest niemal w całości wypełniona złotem, podłogę zdobi mozaika. Niestety tron z kości słoniowej, który miał stanąć na podeście nigdy nie trafił do zamku Sypialnia królewska w której Ludwik uwielbiał czytać i modlić się została urządzona w stylu neogotyckim. Ściany komnaty zdobione są freskami przedstawiającymi jak żyli legendarni Tristan i Izolda. Uwagę w pokoju zwraca wielkie łoże ze zdobieniami na szczycie baldachimu w kształcie katedry. W Sali śpiewaków odbywały się liczne koncerty muzyki wagnerowskiej. Freski zdobiące sale ukazują życie legendarnego Parsifala. Jest to największa z komnat w całym zamku. Król nie wpuszczał do zamku całego dworu, jedynie nieliczni wybrańcy mogli podziwiać bizantyjski przepych rezydencji.

3 Astronomiczna suma pieniędzy przeznaczona na budowę zamku oraz dziwne zwyczaje króla na tyle bulwersowały rząd, że postanowił on obalić niewygodnego władcę. 9 czerwca 1886 rząd dojrzał do decyzji o pozbyciu sie króla udowadniając mu chorobę psychiczną Ludwik przebywał w swej sypialni w Neuschwanstein, kiedy do komnaty weszła straż i komisja lekarzy oraz psychologów. Pojmali władcę i kazali podpisać akt abdykacji W trzy dni po całym zdarzeniu ciało Ludwika II znaleziono w jeziorze Starnberg niedaleko szpitala psychiatrycznego, w którym go umieszczono. Ludwik II, za życia niezrozumiany i potępiany za rozrzutność, pozostawił Bawarii swój najcenniejszy skarb. Przychody ze zwiedzania znacznie przewyższają sumę przeznaczoną na budowę rezydencji,, bowiem co roku przybywa tu ponad milion osób.

4

5 Hohenschwangau

6 Sala tronowa - fotografia z 1886 r. z późniejszą koloryzacją
Fotografie z późniejszą koloryzacja Sala tronowa Sala tronowa - fotografia z 1886 r. z późniejszą koloryzacją

7 Sala tronowa

8 Neuschwanstein singer's hall
Sala śpiewaków

9 Ubieralnia Neuschwanstein bedroom Sypialnia Ludwika

10 Sklepienia

11 Gabinet

12 Drawing room Salon

13 Jadalnia Neuschwanstein dining room Komnaty

14

15 Westybul

16

17 Zamek Hohenschwangau wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego, położony jest w niemieckiej wiosce Hohenschwangau niedaleko Füssen, w południowo-zachodniej Bawarii. Zamek Hohenschwangau został zbudowany na ruinach XII-wiecznej twierdzy - Schwanstein W roku 1829 książę Maksymilian (później król Maksymilian II Bawarski) zdecydował się na budowę rezydencji właśnie w tym miejscu, ze względu na bardzo atrakcyjne położenie oraz wspaniałe widoki Ziemie nabył w 1832, a rok później rozpoczęto pierwsze prace. Budowa trwała do 1837 roku, głównym architektem był Domenico Quaglio Młodszy, któremu zamek zawdzięcza neogotycki wygląd. Zamek był letnia rezydencją króla Maksymiliana, jego żony Marii Fryderyki Pruskiej oraz dwóch jego synów - Ludwika (później Ludwik II) i Ottona (później Otto I), w której spedzali wiele czasu. Po śmierci króla Maksymiliana (1864) Ludwik zamieszkiwał w zamku wraz z matka, aż do ukończenia budowy w 1869 r. jego nowej, położonej niedaleko rezydencji - Neuschwanstein . Maria Fryderyka Pruska mieszkala w zamku do swojej śmierci w 1889 roku Pózniej zamieszkal tu brat przyrodni Marii - Luitpold Dzięki Luitpoldowi dokonano elektryfikacji zamku w 1905 roku. Po jego śmierci w 1912 otwarte zostało muzeum, które jest czynne do dnia dzisiejszego Podczas pierwszej i drugiej wojny światowej budynek nie odniósł żadnych szkód W latach zamek pełnił funkcje letniej rezydencji księcia bawarskiego Rupperta oraz jego rodziny Zamek jest odwiedzany przez ok. 300 tys. turystów z całego świata rocznie, otwarty przez cały rok z wyjątkiem świąt Bożego Narodzenia.

18

19

20 wnętrza

21

22 http://www.rotfl.com.pl Obrazy z sieci. DA - MA
Muzyka: W .A .Mozart Koncert na flet i harfę Kraków, maj 2011 r.


Pobierz ppt "L U D W I K I I I JEGO ZAMKI Neuschwanstein Hohenschwangau."

Podobne prezentacje


Reklamy Google