Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiedzialność prawna rodziców i opiekunów. Przepisy Art. 43. 1. PRD Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiedzialność prawna rodziców i opiekunów. Przepisy Art. 43. 1. PRD Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła."— Zapis prezentacji:

1 Odpowiedzialność prawna rodziców i opiekunów

2 Przepisy Art. 43. 1. PRD Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania. § §

3 Przepisy Art. 43. 2 PRD 2. Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. § §

4 Przepisy Art. 89 Kodeksu wykroczeń Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego, podlega karze grzywny albo karze nagany. § §

5 Przepisy § § Art. 160 § 1 Kodeksu karnego Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

6 Przepisy § § Art. 160 § 2 Kodeksu karnego Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

7 Przepisy § § Art. 160 § 3 Kodeksu karnego Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

8 co 10 minut dochodzi do wypadku drogowego co 1,5 godz. w wypadku ginie człowiek co 72 sek. Policji zgłaszana jest kolizja drogowa Spotkanie jest zaplanowane na ok. 4,5 godz. – w tym czasie najprawdopodobniej wydarzy się 27 wypadków drogowych, w których śmierć poniosą 3 osoby

9 Dziękuję za uwagę Bezpieczeństwo ruchu drogowego


Pobierz ppt "Odpowiedzialność prawna rodziców i opiekunów. Przepisy Art. 43. 1. PRD Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google