Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowe Biuro Pracy. Młodzieżowe Biura Pracy zostały powołane do życia już 10 lat temu. Nasze do dziś funkcjonuje u boku Powiatowego Urzędu Pracy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowe Biuro Pracy. Młodzieżowe Biura Pracy zostały powołane do życia już 10 lat temu. Nasze do dziś funkcjonuje u boku Powiatowego Urzędu Pracy,"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowe Biuro Pracy

2 Młodzieżowe Biura Pracy zostały powołane do życia już 10 lat temu. Nasze do dziś funkcjonuje u boku Powiatowego Urzędu Pracy, gdyż w taką strukturę zostało wpisane z uwagi na spójny program działań. Misją naszych zadań jest pomoc młodzieży bezrobotnej oraz uczącej się. W tym roku tylko w czasie wakacji za naszym pośrednictwem pracowało, aż 618 osób. Nasze statystyki z roku 2003 wskazują że: pozyskaliśmy 1419 ofert pracy stałej i sezonowej, skorzystało z nich 1059 osób z pośród 2099 zarejestrowanych w naszym biurze. Na naszą pomoc w znalezieniu odpowiednich pracowników mogą liczyć również zakłady pracy /nie pobieramy opłat/ Mamy stałych pracodawców, którzy chętnie korzystają z osób zarejestrowanych w naszym biurze. /18 do 35 lat/ Na bieżąco realizujemy program Promocja aktywności zawodowej młodzieży z komponentem ABSOLWENT przeprowadzając pogadanki w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych. W 2003 r. odbyły się 54 takie spotkania.

3 Prowadzimy dodatkowe kursy podwyższając w ten sposób kwalifikacje młodzieży, która ma trudniejszy start na obecnym rynku pracy: kurs obsługi komputera, kurs kas fiskalnych, oraz wiele innych. Podstawowym programem, który realizujemy w miarę pozyskanych środków jest program SZANSA 18-24 dla osób z wykształceniem podstawowym. Dofinansowany jest on z funduszu Ministerstwa Gospodarki i Pracy za pośrednictwem Komendy Głównej OHP. Osoby zainteresowane współpracą z Młodzieżowym Biurem Pracy zapraszamy od poniedziałku do piątku od 7 30 -15 30 : Młodzieżowe Biuro Pracy 43-100 Tychy, ul. Budowlanych 59 Pokój 123, Tel.: 780 – 22 – 42


Pobierz ppt "Młodzieżowe Biuro Pracy. Młodzieżowe Biura Pracy zostały powołane do życia już 10 lat temu. Nasze do dziś funkcjonuje u boku Powiatowego Urzędu Pracy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google