Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Remigiusz Stachowicz Adrian Ś winiarski Damian Saja Micha ł Wolski Pawe ł Suchomski Monika Bubacz Martyna Miedzi Ń ska Ola Polewska Ł ukasz Doma Ń ski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Remigiusz Stachowicz Adrian Ś winiarski Damian Saja Micha ł Wolski Pawe ł Suchomski Monika Bubacz Martyna Miedzi Ń ska Ola Polewska Ł ukasz Doma Ń ski."— Zapis prezentacji:

1 Remigiusz Stachowicz Adrian Ś winiarski Damian Saja Micha ł Wolski Pawe ł Suchomski Monika Bubacz Martyna Miedzi Ń ska Ola Polewska Ł ukasz Doma Ń ski Emilia kaczmarek

2 Maria Skłodowska – Curie Blaise Pascal Anders Celsius Isaac Newton Albert Einstein Galileusz George Thomson

3

4 Drugie imię Salomea Urodzona 7 listopad 1867 Warszawa Zmarła 4 lipca 1934 Dwukrotna nagroda Nobla 1903 nagroda Nobla z fizyki za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości – wyodrębniła rad W 1911 z chemii za opis właściwości fizycznych i chemicznych radu i polonu

5 Studiowała w Paryżu Autorka pionierskich prac fizyki i chemii jądrowej Zorganizowała Instytut radowy w Paryżu; Przyczyniła się do powstania, otwartej Pracowni Radiologicznej Warszawskiego Towarzystwa Naukowego, oraz Instytutu Radowego w Warszawie.

6

7 Pascal przeprowadził doświadczenie, które udowodniło, że ciśnienie cieczy lub gazów jest takie samo w każdym miejscu. Doświadczenie polegało na ustawieniu szczelnej beczki przy budynku, na drugim piętrze ustawiano cienką rurkę prowadzącą do beczki. W rurkę nalano wodę i kiedy było już dużo wody w rurce, beczka zaczęła przeciekać. Blaise Pascal wynalazł teoretycznie prasę hydrauliczną.

8 Od jego nazwiska pochodzi jednostka ciśnienia Pascal Jednostki pochodne to: 1kPa=1000Pa 1hPa=100Pa

9

10 Urodzony 4 styczeń 1643 Zmarł 31 marzec 1727 Odkrył swoje prawa siedząc pod drzewem W swoim słynnym dziele (1687 r.) przedstawił prawo powszechnego ciążenia

11 I zasada dynamiki Newtona: Jeżeli na ciało lub układ ciał nie działa żadna siła, lub działające siły się równoważą to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym Jest to tak zwana bezwładność.

12 II zasada dynamiki Newtona: Jeżeli na ciało o masie m działa niezrównoważona siła F to takie ciało porusza się z przyspieszeniem a Wzór: F=ma

13 III zasada dynamiki Newtona: Jeżeli ciało A działa na ciało B siłą F, to ciało B działa na ciało A siłą o tej samej wartości i kierunku, ale o przeciwnym zwrocie Zasada ta jest zwana zasadą Akcji i reakcji Zasadę tę można bardzo łatwo przedstawić za pomocą odrzutu

14

15 Anders Celsius urodził się 27 listopada 1701 r. w Uppsali w rodzinie uczonych. Jego obaj dziadkowie byli profesorami. W 1730 r. został profesorem astronomii na Uniwersytecie w Uppsali (już w wieku 29 lat)

16 W 1742 roku opracował skalę temperatur używaną do dzisiaj zwaną skalą Celsjusza, stosowaną powszechnie w wielu krajach W fizyce bardzo często zamienia się stopnie Celsjusza na Kelwiny.

17

18 Urodził się w 1879 roku w Ulm w Niemczech Był jednym z najwybitniejszych fizyków współczesnych Zmarł w 1955 roku. O jego inteligencji krąży wiele sprzecznych legend. Jedne opowiadania mówią, że był nieprzeciętnie inteligentny Inne świadczą o tym, że był leniwym i mało zdolnym uczniem

19 Jego jednym z największych odkryć jest teoria względności, którą wszyscy opowiadają sobie jako najważniejsze odkrycie fizyki.


Pobierz ppt "Remigiusz Stachowicz Adrian Ś winiarski Damian Saja Micha ł Wolski Pawe ł Suchomski Monika Bubacz Martyna Miedzi Ń ska Ola Polewska Ł ukasz Doma Ń ski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google