Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Gozdowo została powołana do życia uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie z dnia 1 grudnia 1972r. Gmina Gozdowo położona jest w południowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Gozdowo została powołana do życia uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie z dnia 1 grudnia 1972r. Gmina Gozdowo położona jest w południowej."— Zapis prezentacji:

1

2 Gmina Gozdowo została powołana do życia uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie z dnia 1 grudnia 1972r. Gmina Gozdowo położona jest w południowej części powiatu sierpeckiego, 25km od Płocka i 15km od Sierpca Gmina Gozdowo liczy 31 sołectw, 41 miejscowości, 6195 ludności. Powierzchnia – 126,7 km 2, 83% - użytki rolne, 10% - użytki leśne Gmina Gozdowo zajmuje 14,86% powierzchni powiatu sierpeckiego W pierwszej kadencji Rada Gminy Gozdowo wybrała na Wójta gminy Pana Wojciecha Kamińskiego – pełnił tę funkcję dwie kadencje. Od roku 1998 do chwili obecnej czyli trzy kadencję jest Pan Dariusz Kalkowski, natomiast Przewodniczącym Rady Gminy był w kadencji 1998-2002 i w obecnej kadencji jest Pan Grzegorz Ratkowski. Od 2002 roku Wójt Gminy jest wybierany w wyborach powszechnych, czyli przez mieszkańców gminy posiadających prawo wybierania.

3 1.Jak Pani ocenia osiągnięcia władz samorządowych w ostatnim 20- leciu? O osiągnięciach władz samorządowych mogę mówić w wielu pozytywnych barwach. Przez 20 lat w mojej gminie zmieniło się bardzo wiele. Budowa dróg, oświetlenie parków, dróg, kościołów to tylko kropla w morzu. Powstało gimnazjum, hala sportowa. Ostatnio otworzono nowe przedszkole, z którego korzysta bardzo wiele dzieci. Dla umilenia wolnych chwil zbudowano place zabaw i boiska sportowe. Wyremontowano i odświeżono ośrodek zdrowia i szkolę podstawową. 2. Czy według Pani władze gminy wykorzystały szansę jaką stworzyła gminom reforma samorządowa wprowadzona w 1990 roku? Moim zdaniem władze gminy, może nie w 100 %, ale w większości wykorzystały szansę jaką stworzyła im reforma. Zawsze mogły inaczej wykorzystać to co umożliwiła im reforma samorządowa.

4 3. Co konkretnie zmieniło się w Pani wsi po roku 1990, z jakiej infrastruktury gminnej może Pani obecnie korzystać? Na pewno nadrzędną zmianą są drogi asfaltowe. Infrastrukturą, która mnie zadawala jest gospodarka wodno- ściekowa, ponieważ mam dostęp dostarczanej ze stacji uzdatniania wody w Lelicach. Innym ważnym elementem zmian jest segregacja śmieci. Elektryfikacja w mojej wsi jest dobrze rozwinięta. Zmiany umożliwiły podłączenie sieci telefonicznej i Internetu. 4. Jakie według Pani najbardziej pilne zadania stoją przed samorządem gminnym? Na pewno władze samorządowe nadal będą poprawiały jakość dróg nawet w tych najmniejszych wsiach naszej gminy. Wraz z władzami powinniśmy poprawiać wizerunek polskiej wsi. Wszyscy musimy dbać o rozwój nauki i kultury.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Prezentacje wykonali: 1.Magdalena Ezman, urodzona 29 października 1994r. w Sierpcu, uczennica klasy III b Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie. 2.Natalia Przyczka, urodzona 25 grudnia 1994r. w Sierpcu, uczennica klasy III b Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie. 3.Kamil Linowski, urodzony 27 lutego 1994r. w Płocku uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie. Opiekun grupy: Maria Kaczorowska. Do gimnazjum uczęszcza w bieżącym roku szkolnym 289 uczniów – 11 oddziałów. 8 oddziałów jest w Gimnazjum w Gozdowie natomiast 3 odziały w Oddziale Zamiejscowym w Lelicach. Ta grupa uczniów aktywnie pracuje w samorządzie uczniowskim, Tu uczymy się pierwszej samorządności, wyrażamy swoje pomysły, projekty, zdania


Pobierz ppt "Gmina Gozdowo została powołana do życia uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Warszawie z dnia 1 grudnia 1972r. Gmina Gozdowo położona jest w południowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google