Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Ksawerów to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Wówczas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Ksawerów to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Wówczas."— Zapis prezentacji:

1

2 Gmina Ksawerów to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Wówczas tereny gminy Ksawerów położone były w gminie Pabianice.gminawiejskawojewództwie łódzkimpowiecie pabianickimW latach 1975-1998województwie łódzkimgminie Pabianice Powierzchnia gminy wynosi niecałe 14 km2. Mieszka tutaj około 7 tys. mieszkańców. W skład gminy Ksawerów wchodzą trzy miejscowości: Ksawerów, Nowa Gadka i Wola Zaradzyńska Gmina położona jest w południowej części województwa łódzkiego. Przebiega tutaj droga krajowa numer 14. Ksawerów ma obszar 13,64 km², w tym: Ksawerów ma obszar 13,64 km², w tym: użytki rolne: 74% użytki rolne: 74% użytki leśne: 14% użytki leśne: 14%

3

4

5 Powierzchnia gminy wynosi niecałe 14 km2. Mieszka tutaj około 7 tys. mieszkańców. W skład gminy Ksawerów wchodzą trzy miejscowości: Ksawerów, Nowa Gadka i Wola Zaradzyńska Gmina położona jest w południowej części województwa łódzkiego. Przebiega tutaj droga krajowa numer 14.

6 Równiutko jak na stole czyli krajobraz równinny Ksawerowa Taki krajobraz rozpościera się wokół naszej miejscowości. Ksawerów leży w środkowej Polsce, na skraju Wysoczyzny Łódzkiej o wysokości ok. 200 m n.p.m., na linii rozdzielającej dorzecza rzek Wisły i Odry. Patrząc na mapę Polski, odnajdziecie ją na złączeniu Niziny Wielkopolskiej z Niziną Mazowiecką.

7 Nasz wiejski krajobraz

8 Z daleka od miasta

9 CHARYTATYWNY OSRODEK SPORTOWO-REHABILITACYJNY Parafii Rzymskokatolickiej w Ksawerowie

10

11

12 Równiutko i zielono

13 Ulicami Ksawerowa

14 Jak okiem sięgnąć, teren jest płaski i nie zobaczycie tu żadnego pagórka, a nawet wzniesienia.

15

16 Uliczkami Ksawerowa czyli spotkania z architekturą

17 Do Urzędu Gminy prowadzi zielona alejka

18 Zabytkowy pałac w Widzewie. Wybudowany został w 1897 roku. Należał do rodziny Kindlerów.

19 Park z Willą wybudowaną przez dyrektora fabryki Poznańskiego w Łodzi Rudolfa Hoffmana

20 Mieszkając wśród zieleni

21 Szkoła Podstawowa jak marzenie Nasz adres internetowy: sp.ksawerow@wp.pl

22 Miejsca ważne i potrzebne Stacja benzynowa Ośrodek zdrowia Urząd pocztowy

23 Strefa Ekonomiczna Leżące na terenie gminy tereny uzyskały wysokie uznanie wśród osób decydujących o lokalizacji dużych inwestycji. Zlokalizowanie na terenie Ksawerowa części Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Łódzkiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego daje szansę szybkiego rozwoju. Teren tego kompleksu zajmuje powierzchnię 38,2 ha. jest niezabudowany i sąsiaduje z Łódzkim Rolno-Spożywczym Rynkiem Hurtowym S.A. oraz Zespołem Szkół Rolniczych. Kompleks znajduje się w otoczeniu zabudowy podmiejskiej i terenów rolniczych.

24

25 Pozdrowienia z Ksawerowa Uczestnicy Koła Przyrodniczo – Geograficznego Podróżnik 1.Bartczak Monika - IIIa 2.Kaczmarek Filipina - IIIa Współpracujący: 1.Bartczak Sylwia - IVa 2.Kazimierczak Sara - IIIa Opiekun: Ewa Chrzęst październik/listopad 2006 r.


Pobierz ppt "Gmina Ksawerów to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Wówczas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google