Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Organizacje pozarządowe w Gminie Brody Małgorzata Łozińska Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach 01.06.2012r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Organizacje pozarządowe w Gminie Brody Małgorzata Łozińska Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach 01.06.2012r."— Zapis prezentacji:

1 Organizacje pozarządowe w Gminie Brody Małgorzata Łozińska Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach 01.06.2012r.

2 Organizacje pozarządowe: Caritas Polska Stowarzyszenie Zmieńmy Razem Gminę Brody Fundacja Przyjaciół Pałacu Brühla Stowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli Lepsze Jutro Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Inicjatywa w Kole Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Stowarzyszenie Nasz Biecz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym Dalej Razem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Brody Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Mieszkańców Brodów i Zasiek Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach Klub Sportowy Nysa Brody Klub Sportowy Motor Koło LUKS Brody

3 Platforma strony ngo.pl

4 SZKOLNE KOŁO CARITAS Wolontariat w naszej szkole działa pod opieką pani Anny Kilian. Uczniowie chętnie wstępują do Koła i aktywnie działają na rzecz innych. Sprzątanie cmentarza w Brodach

5

6 Stowarzyszenie Zmieńmy Razem Gminę Brody Organizacja powstała w 2011 roku, a jego pierwszym prezesem była Pani Ewa Wojciechowska. Wraz z kilkoma innymi stowarzyszeniami, zwolennicy budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i elektrowni w gminach Gubin i Brody apelowali do premiera Donalda Tuska o wpisanie tej inwestycji na listę zadań rządowych.

7 Fundacja Przyjaciół Pałacu Brühla Powstała w styczniu 2009 roku z inicjatywy Fundatora Wiktora Korczaka, miłośnika historii i kultury. Celem Fundacji jest uwrażliwienia osób prywatnych, firm i instytucji na problemy ratowania i ochrony zabytków, promowania kultury w świecie, poszukiwania optymalnych programów w zakresie ochrony zabytków i pomników przyrody, a także aktywizowania społeczeństwa do działań na rzecz opieki nad zabytkami. Prowadzi działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego. Fundacja Przyjaciół Pałacu Brühla

8 Stowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli Lepsze Jutro Organizacja działa aktywnie od roku 2007. Siedziba znajduje się w Zespole Szkół w Brodach. W naszej gminie jest ciekawie. Aktywne wakacje 2011 Razem po zdrowie 2012 Polska Biega w latach 2010, 2011 i 2012 Our English Say it in English Projekty:

9 Wycieczka do Wrocławia – Muzeum NarodowePolska Biega 2012 Obóz wędrowny - W naszej gminie jest ciekawie

10 Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Inicjatywa w Kole Dzień Seniora Stoiska podczas II Święta Produktów Regionalnych w Parku Mużakowskim.

11 Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym Dalej razem Siedziba SPOA Dalej razem znajduje się w Zielonej Górze, a w Brodach w budynku ośrodka zdrowia działa jego świetlica dla tutejszych dzieci autystycznych. Brodzka filia powstała w 2007r. Warsztaty uświadamiające o autyzmie w Zespole Szkół. Wyjazd na wakacje do Lubiatowa.

12 Dzień Dziecka w Pałacu Brühla w Brodach Grupowe zajęcia terapeutyczne. Wyjazd do sali zabaw w Żarach. Mikołajki w Filharmonii w Zielonej Górze.

13 Kluby sportowe: NYSA BRODY i MOTOR KOŁO – kluby piłkarskie, działające od 1950r. (NYSA) i od 1978r. (MOTOR). Piłkarze biorą udział w corocznych rozgrywkach w klasie B - Nysa i w klasie A - Motor oraz w turniejach różnego rodzaju. Nysa Brody Motor Koło

14 LUKS Brody Prezesem jest Pan Janusz Stefańczak. Zajęcia prowadzone są przez trzech nauczycieli wychowania fizycznego.

15

16 Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Dzień Strażaka

17

18 Bibliografia http://www.lepszejutro.free.ngo.pl/_/ http://www.przyjacielepalacu.pl/ http://brody.free.ngo.pl/ http://nysabrody.futbolowo.pl/ http://motorkolo.futbolowo.pl/


Pobierz ppt "Organizacje pozarządowe w Gminie Brody Małgorzata Łozińska Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach 01.06.2012r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google