Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Bolewicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Bolewicach"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Bolewicach
Bolewice 20 lat temu…

2 Co nieco o Bolewicach… Bolewice – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie nowotomyskim, w gminie Miedzichowo. Bolewice to jedna z największych miejscowości w gminie Miedzichowo. W latach miejscowość administracyjnie należała do województwa gorzowskiego. We wsi na uwagę zasługuje: kościół parafialny pw. Chrystusa Króla wzniesiony w latach budynek Nadleśnictwa. pozostałości po parku dworskim. zabytkowy krzyż z ludową figurą Chrystusa przy drodze do Miedzichowa. SLR Bolewice firmy TP EmiTel. wiklinowa brama w centrum wsi, podobna do zabytkowej bramy parkowej.

3 Kolejna inwestycja w Gminie Miedzichowo
W dniu 24 marca 2010 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Miedzichowo została zawarta umowa w sprawie przekazania Gminie Miedzichowo dotacji celowej na dofinansowanie zadania związanego Budową kompleksu sportowego w ramach programu „MOJE BOISKO – ORLIK 2012”. Dotacja celowa z Urzędu Marszałkowskiego, jaką otrzyma gmina to 33% wysokości całkowitych kosztów zadania, jednak nie więcej niż zł. Kolejne tyle gmina otrzyma ze środków budżetu państwa, natomiast reszta środków na sfinansowanie inwestycji pochodzić będzie ze środków budżetu gminy. Całkowity koszt inwestycji to niespełna zł. Kwota ta może ulec zmianie po przeprowadzeniu postępowania przetargowego. Przetarg na budowę kompleksu sportowego zostanie ogłoszony po otrzymaniu promesy Ministra Sportu i Turystyki.

4 Zespół Bolewiczanie Zespół śpiewaczy Bolewiczanie jest aktywie działającym zespołem. Kierował nim Henryk Górny. Należy w tym miejscu wspomnieć również o Zbigniewie Oses, który niejednokrotnie przygotowywał zespół do występu (m.in. Wieczór Wigilijny 2006). Od stycznia 2006r. zespół działa pod kierownictwem Pani Cecylii Ślusarz. Zespół liczy 21 osób i czynnie uczestniczy we wszystkich uroczystościach na terenie wsi, gminy, powiatu i województwa wielkopolskiego. Wielokrotnie brał udział w różnych przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Koło Gospodyń Wiejskich i członkinie zespołu Bolewiczanie nawiązało współpracę z sąsiednimi zespołami naszego Regionu oraz Stowarzyszeniem Gmin Regionu Kozła RP. Dzięki tej współpracy kultywowane są wielkopolskie tradycje polskiego folkloru w tańcu, muzyce i śpiewie. Ponadto z niezwykłą starannością, podczas licznych imprez regionalnych, między innymi: Dni Bolewic, Dożynek, Jasełek, Powitania Nowego Roku prezentowane są tradycje przygotowywania potraw i wypieków wielkopolskich.

5 Klub sportowy „Dąb’’ Bolewice
Dąb Bolewice liczy 24 zawodników. Są to z reguły młodzi, pełni życia ludzie. Zajmują wysokie miejsce w tabeli.

6 Ochotnicza Straż Pożarna w Bolewicach
W czerwcu 2007 roku odbyła się 85.rocznica OSP Bolewice. Liczy ona 64 strażaków. Co roku odbywają się liczne kursy medyczne, w których chętnie biorą udział nasi strażacy… Organizowane są także kursy na kierowcę pojazdów ciężarowych.

7 Ulica Leśna przed i po remoncie
Bolewice kiedyś… Ulica Leśna przed i po remoncie

8 Bolewice kiedyś… Ulica Młyńska przed i po remoncie Ul. Szkolna
Ul. Sportowa

9 Bolewice kiedyś… Kościół w Bolewicach Nadleśnictwo Bolewice

10 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Anna Bryza Patrycja Nykiel 1994r. kl. III gimn r. kl. III gimn. Martyna Sałagaj Justyna Sprywa 1994r. kl. III gimn r. kl. III gimn. Zespół Szkół w Bolewicach Opiekun: Marzena Chomontowicz Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Bolewicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google