Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?"— Zapis prezentacji:

1 Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?

2 Okazuje się, że informacje na ten temat są niezwykle interesujące. Otóż w latach 1939-42 Atanasoff i Berry podjęli się próbie zbudowania pierwszego prototypu komputera. Była to wielka maszyna, która służyła wówczas Atanasoffowi i jego uczniowi Berremu do rozwiązywania skomplikowanych układów równań algebraicznych.

3 W komputerze zastosowano konstruktor lamp elektronowych, dzięki temu maszyna uważana była za specjalistyczny komputer. Ogromną ciekawostką jest to, że w Wielkiej Brytanii zbudowano komputer składający się z 1500 lamp. Przeznaczono go do różnego rodzaju zastosowań w ówczesnym wojsku. Chodziło głównie o to, aby za pomocą tego urządzenia opracować sposób działania niemieckiej Maszyny Lorenza. Wszystko to odbywało się pod nadzorem Maxa H. Newmana i T.H. Flowersa. W latach 1943-46 doszło do ulepszenia i tak wspaniałego urządzenia, jakim był komputer. Wprowadzono do niego dwadzieścia liczb, które zapamiętywał.

4 Ciekawostką jest także to, że ważył on trzydzieści ton i składał się z pięciuset tysięcy elementów. Urządzenie to nie posiadało pamięci operacyjnej. Na początku programowane ono było za pomocą połączenia wtyków kablowych, a później wprowadzono karty perforowane. Komputera używano min. do obliczeń w balistyce, prognozowaniu pogody, a nawet w obliczeniach związanych w produkcji broni jądrowej.

5


Pobierz ppt "Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google