Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

© 2009r.. Dnia 30.04.2009r. pod przewodnictwem nauczyciela fizyki- mgr. Bogdana Milera odbyło się kółko fizyczne. Zajęcia te odbywają się cyklicznie co.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "© 2009r.. Dnia 30.04.2009r. pod przewodnictwem nauczyciela fizyki- mgr. Bogdana Milera odbyło się kółko fizyczne. Zajęcia te odbywają się cyklicznie co."— Zapis prezentacji:

1 © 2009r.

2 Dnia r. pod przewodnictwem nauczyciela fizyki- mgr. Bogdana Milera odbyło się kółko fizyczne. Zajęcia te odbywają się cyklicznie co tydzień, lecz te były nietypowe. Mianowicie tematem tychże konsultacji były maszyny proste…

3 K onsultacje K onsultacje te miały na celu poszerzyć wiedzę uczniów o zakres maszyn prostych, a także zachęcić ich do współpracy na kole fizycznym. Nasz nauczyciel przekonywał nas, że fizyka nie jest tak trudną nauką na jaką wygląda.

4 CO TO JEST MASZYNA PROSTA??? Maszyny proste - (w fizyce) idealizacje prostych rzeczywistych mechanizmów urządzeń mechanicznych wprowadzone w celu wyjaśnienia działania mechanizmów urządzeń ułatwiających wykonanie pewnych czynności (pracy) poprzez zmianę wartości lub kierunku działania siły wykonującej daną pracę. Maszyny proste określają wzajemną relację pomiędzy siłami poruszającymi a użytecznymi w stanie równowagi, w warunkach spoczynku, ruchu jednostajnego postępowego lub obrotowego przy zaniedbaniu sił tarcia i inercji układu.

5

6 Wszyscy pracowali z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem…

7 P odczas gdy skonstruowaliśmy swoje maszyny proste, pan Miler dołożył nam dodatkowe zadanie: Proszę mi wytłumaczyć pisemnie (matematycznie) na jakiej zasadzie działa ta maszyna prosta i jaki jest zysk na sile…

8 Z powrotem ruszyliśmy do pracy… Wszyscy wykonywali swoje obliczenia z ogromnym zapałem

9 N ajszybszą N ajszybszą osobą, która wykonała poprzednio wymienione zadanie pisemne była Joanna Wiśniewska z klasy II A. Jej wypowiedź oraz zapiski były zgodne z zasadami fizyki, które miały być wykorzystane podczas rozwiązywania zadania.

10 N agrodą dla Asi była ocena celująca z odpowiedzi z fizyki oraz oczywiście (jak za każdą szóstkę)- uścisk dłoni pana Bogdana Milera

11 Należy również wspomnieć, że tydzień później (7 maja 2009 roku) również odbyły się bardzo ciekawe konsultacje fizyczne, na których uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące pracy, mocy i energii. Nie były to proste zadania, gdyż pochodziły ze zbioru zadań dla liceum ogólnokształcącego. Uczniowie: Krystian Maciejca (kl. II D) i Marek Wawrzacz (kl. II B) otrzymali od pana Bogdana Milera tzw. bonus. Jest to podwyższenie oceny z dowolnej pracy klasowej lub odpowiedzi o jeden stopień.

12 Takich oryginalnych kółek fizycznych nie byłoby, gdyby w naszej szkole nie było pana Bogdana Milera. To jemu należą się wielkie podziękowania za to, że nauczył nas podstaw fizyki, a także zachęca nas do współpracy. W tymże roku szkolnym rozwinął zainteresowania u wielu osób, które w przyszłości być może zostaną zawodowymi fizykami.

13 PREZENTACJĘ WYKONAŁ: KRYSTIAN MACIEJCA UCZEŃ KLASY II D


Pobierz ppt "© 2009r.. Dnia 30.04.2009r. pod przewodnictwem nauczyciela fizyki- mgr. Bogdana Milera odbyło się kółko fizyczne. Zajęcia te odbywają się cyklicznie co."

Podobne prezentacje


Reklamy Google