Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ"— Zapis prezentacji:

1 POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ
SYSTEM ALARMOWY

2 System alarmowy składa się z urządzeń: - decyzyjnych (centrala alarmowa) - zasilających - sterujących - wykrywających zagrożenia (ostrzegawczych- czujki, przyciski napadowe, urządzenia przeciwsabotażowe) - wykonawczych (sygnalizujących, rejestrujących)

3 Centrala alarmowa jest to zespół środków sprzętowych i programowych działających według określonego algorytmu, realizujący co najmniej funkcje decyzyjne oraz sterujące w systemie alarmowym. Układem decyzyjnym jest z reguły mikroprocesorem który przetwarza sygnał wejściowy z jednego lub więcej źródeł sygnału i rozstrzyga czy powinien zostać wytworzony stan alarmowania.

4 źródła zasilania Do zasilania w energię systemów alarmowych muszą być stosowane dwa niezależne od siebie źródła zasilania- podstawowe i rezerwowe. Przełączenie zasilania systemu ze źródła podstawowego na rezerwowe powinno odbywać się automatycznie i nie może powodować zakłóceń w pracy systemu. Urządzenia zasilające system alarmowy nie może być wykorzystany jednocześnie do zasilania innych urządzeń.

5 Urządzenia sterujące stanowią część systemu alarmowego do włączania, blokowania i odblokowywania systemu lub jego części przez zmianę stanu pracy centrali alarmowej. Należą do nich; Szyfratory to najczęściej urządzenia z klawiaturą alfanumeryczną i wyświetlaczem umożliwiające informowanie osoby obsługującej o aktualnym stanie centrali lub systemu. urządzenia mechaniczne różnego rodzaju przełączniki elektryczne uruchamiane kluczem mechanicznym

6 Czujką nazywamy urządzenie do wytwarzania stanu alarmowania po wykryciu nienormalnych warunków wskazujących na wystąpienie niebezpieczeństwa. Ostrzegaczem jest urządzenie uruchamiane ręcznie lub nożnie, wytwarzające stan alarmowania

7 do urządzeń wykonawczych zalicza się:
- sygnalizatory akustyczne (wewnętrzne i zewnętrzne), wywołujące miejscowy alarm akustyczny - sygnalizatory optyczne (wewnętrzne i zewnętrzne) wywołujące miejscowy alarm optyczny - urządzenia rejestrujące i wskaźniki optyczne - przekaźniki sygnału alarmu - inne urządzenia wykonawcze sterowane przez centralę alarmową.

8 System wizyjny to przede wszystkim systemy telewizji użytkowej (nadzoru telewizyjnego). Służą one do obserwacji wybranych stref chronionego obiektu i rejestracji zdarzeń tam się dziejących na taśmę magnetowidową, zwłaszcza w przypadku wystąpienia zagrożenia.

9 kamery cyfrowe Dzięki obróbce cyfrowej sygnałów wizyjnych, modułowi zapamiętywania pół obrazu oraz dobremu oprogramowaniu kształtowanemu przez użytkownika uzyskuje się zaskakujące wyniki, jeżeli chodzi o jakość obrazu i pracy w trudnych warunkach oświetleniowych (zalepianie lub ciemność).

10 Magnetowidy do nagrywania poklatkowego stały się standardem w profesjonalnych zastosowaniach systemów wizyjnych. Możliwość nagrania obrazu na kasetach VHS 180 min wydarzeń trwających od 24 do 960 godzin dla nikogo nie jest już nowością. Natomiast nowością są Wideoscope, które pozwalają zapisać ok pełnych obrazów na dysku o pojemności 540 MB.


Pobierz ppt "POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google