Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z panem Zbigniewem Soborem byłym Radnym Gminy Łęczyca Gmina Wiejska Łęczyca

2 Czym się Pan aktualnie zajmuje oraz czym się Pan zajmował?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Czym się Pan aktualnie zajmuje oraz czym się Pan zajmował? Czym ja się aktualnie zajmuje to widać. Od września 2009r jestem Dyrektorem Szkoły Podstawowej. Wcześniej byłem tutaj nauczycielem. Jestem z tą szkołą związany od niepamiętnych czasów (od 1983r.). Dla was jest to niewyobrażalna data. Pracuje tu już 27 lat, cały czas w tej samej szkole, która przez te lata zmieniła się na pewno. Na początku była to raczej malutka szkółka. Rozbudowana została w momencie, kiedy dyrektorem szkoły był obecny wasz dyrektor- p. Jan Perka. Pracowałem w tej szkole cały czas jako nauczyciel j. polskiego chociaż różnych przedmiotów się uczyłem ;))

3 Jak długo i jaką Pan pełnił funkcję w Radzie Gminy?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Jak długo i jaką Pan pełnił funkcję w Radzie Gminy? Te role były bardzo różne, ponieważ pracowałem 11 lat (to są blisko 3 kadencje). Były to niepełne kadencje, ponieważ zostając dyrektorem musiałem zrzec się mandatu radnego. Takie są przepisy, nie można tego inaczej zrobić. No i tak to się stało, 3 kadencje od 1998 do A w tym czasie funkcje były różne. W pierwszej kadencji byłem członkiem zarządu. Po 4 latach zmniejszyła się liczba radnych. Początkowo było ich 20, później zmniejszono tę liczbę do 15 osób. Zlikwidowano zarząd, nie było już go w ogóle . W międzyczasie byłem Przewodniczącym Komisji Oświatowej, również Statutowej. Ostatnią kadencję zakończyłem na Przewodniczącym Komisji Oświatowej tzw. Ogólnej.

4 18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Czy uważa Pan, że przez te 20 lat gmina Łęczyca zmieniła się? W jakim kierunku poszły te zmiany? Czy zmieniła się? Na pewno. Te zmiany są dla mnie daleko idące. Sam fakt, że Samorząd wziął wszystko, co się działo w swoje ręce i poszedł drogą „gdzie będzie potrzeba tam się będzie robić”. Myślę, że każdy chciał coś robić. Natomiast zmiany? Faktem jest, że największe postępy wystąpiły w oświacie. Istnieje 5 szkół podstawowych i wasze gimnazjum a więc jest sporo szkół. Te szkoły nie tylko zostały wyposażone ale powstało również gimnazjum. To Gimnazjum naprawdę kosztowało masę wyrzeczeń i pieniędzy.

5 Był taki okres, że było postanowienie dot. dróg. Ich nigdy dość
Był taki okres, że było postanowienie dot. dróg. Ich nigdy dość. Był też nacisk na budowanie wodociągów (w tym okresie została zwodociągowania cała gmina) i oczyszczalni ścieków. Nie powstało tego dużo ale ponieważ można było dostać pieniądze z zewnątrz powstało chociaż te kilkadziesiąt oczyszczalni. Ostatnio zmodernizowano bardzo dużo strażnic (12 albo 17). Te budynki, które były w dramatycznym wręcz stanie zostały odnowione. Z tego co wiem teraz ma być kupiony samochód strażacki dla OSP w Siedlcu. Wcześniej był kupiony samochód dla Straży Ochotniczej w Topoli Królewskiej potem dla Leźnicy Małej.

6 Co według Pana jest największym sukcesem gminy Łęczyca?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Co według Pana jest największym sukcesem gminy Łęczyca? Bez większego zastanowienia mogę powiedzieć, że szkoły przeszły jakiś czas temu pod zarządzanie gminy, czyli finansowane są przez gminę. Najlepiej w naszej Gminie stoją szkoły. Stąd olbrzymie pieniądze, które idą na utrzymywanie szkół (jest to ok. połowa budżetu gminy). Rzadko która gmina może się pochwalić takimi osiągnięciami. Utrzymanie 5 szkół podstawowych jest to też ogromny wysiłek. W innych gminach na utrzymaniu są 2, czasem 3 szkoły ale nie więcej. Ważne rolę przy powstawaniu Gimnazjum pełnili p. Perka i Wójt p. Andrzej Wdowiak. Więc myślę, że właśnie tym sukcesem są szkoły.

7 A co uważa Pan za swój największy sukces?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem A co uważa Pan za swój największy sukces? Sporo jest do zrobienia tak więc nie mogę czuć się w jakimś stopniu spełniony zawodowo ale myślę, że znowu tutaj wrócę do szkoły, bądź co bądź jestem związany ze szkołą i z tym, co się w niej dzieje.

8 18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Na jakie problemy według Pana Rada Gminy powinna zwrócić szczególną uwagę? To jest dosyć trudne pytanie, choć z pozoru wydaje się być łatwe. Tych problemów do rozwiązania jest na pewno dużo, bo jeszcze dużo jest do zrobienia i ciągle się pojawia coś nowego. Myślę, że tym rozwiązaniem różnorodnych problemów powinna być mądra polityka. Czasami są takie „ciągotki” że są pieniądze, które po prostu trzeba wydać. To nie znaczy, że te pieniądze są wydane w sposób celowy. Więc myślę, że Rada powinna skupić uwagę na pozyskiwaniu pieniędzy, która prowadzi do zamierzonego celu.

9 w szkołach na terenie gminy jest zadowalający?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Jest Pan Dyrektorem SP w Topoli Królewskiej. Jak Pan myśli, czy poziom bezpieczeństwa w szkołach na terenie gminy jest zadowalający? A macie jakieś sugestie ? ;)) Mam jakiś taki szerszy pogląd na sprawy bezpieczeństwa. Długo pracuje w szkole i widzę, jak to wszystko się zmienia. Stopień bezpieczeństwa i w SP i Gimnazjum jest bardzo wysoki. Bądź co bądź, ale cały czas jesteście pod opieką nauczycieli. Wsiadacie do autobusu i myślicie „ Już tam ten belfer siedzi”. Przyjeżdżacie do szkoły i „już tam ten belfer chodzi po korytarzu”. Ja wiem, że zawsze można coś spsocić ale chyba nie ma takich sytuacji, że ktoś komuś wyrządzi przykrość. To się raczej rzadko zdarza. A stopień bezpieczeństwa w szkołach jest jak najbardziej zadowalający.

10 18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem A pomoce dydaktyczne i wyposażenie? Z pomocami dydaktycznymi jest różnie tzn. z punktu widzenia Dyrektora Szkoły Podstawowej powiem, że zawsze czegoś brakuje. Mimo to, że są te pieniądze borykamy się z takimi problemami jak lektury czy inne drobne rzeczy. Ale generalnie jest dobrze.

11 Jakie są Pana plany, marzenia?
18 lat gminy wiejskiej Łęczyca Wywiad z byłym Radnym Gminy Łęczyca- p. Zbigniewem Soborem Jakie są Pana plany, marzenia? Znowu jest to trudne pytanie. Zawsze jest coś do zrobienia a nie zawsze jest czas żeby marzyć. Jestem już na jakimś etapie pracy zawodowej i chciałbym spokojnie sobie popracować. Na pewno bym chciał abyśmy byli wszyscy zdrowi. Serdecznie dziękujemy za przybliżenie nam działalności samorządu terytorialnego oraz poświęcony czas.

12 18 lat gminy wiejskiej Łęczyca p. Zbigniew Sobór

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Katarzyna Malicka 1994r., / III A Agnieszka Woźniak 1994r., / III A Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Mgr Jolanta Kuropatwa Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google