Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakładając kompostownik chronisz przyrodę i oszczędzasz złotówki, które przeznaczyłbyś na zakup nawozów mineralnych do upraw ogrodowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakładając kompostownik chronisz przyrodę i oszczędzasz złotówki, które przeznaczyłbyś na zakup nawozów mineralnych do upraw ogrodowych."— Zapis prezentacji:

1

2 Zakładając kompostownik chronisz przyrodę i oszczędzasz złotówki, które przeznaczyłbyś na zakup nawozów mineralnych do upraw ogrodowych.

3 Wszystkie odpady plastikowe nadają się do recyklingu. Segregując je chronisz środowisko, zbierając nakrętki możesz wspomagać różne fundacje, ludzi chorych oraz wiele instytucji. 1 kg nakrętek = 60- 70 groszy

4 Według przeprowadzonych badań jedna żarówka 100 watowa wykorzystuje o 35-40 procent mniej energii niż cztery żarówki 25 watowe. Te same badania wykazały, że największym pożeraczem światła są ściany. Jeżeli przyjmiemy, że żarówka o pewnej przyjętej mocy rozświetla pomieszczenie o ścianach pomalowanych na biało w 100 procentach, natomiast, gdy ściany są w ciemnym kolorze, ewentualnie pokryte boazerią wówczas efektywność świecenia wynosi jedynie 35 procent.

5 Odłączając ładowarki od kontaktów oszczędzasz mnóstwo energii. Wiele osób nie jest świadomych tego, że podłączone radio lub inne przedmioty, które nie są w danej chwili w użytku pobierają prąd.

6 W Polsce obecnie wytwarza się 135 milionów ton odpadów. W tym 124 milionów ton to odpady przemysłowe, a 11 milionów ton odpadów to odpady komunalne. A więc średnio każdy Polak wytwarza około 300 kg odpadów komunalnych rocznie, zaś w Unii Europejskiej średnio 360-620 kg na osobę na rok.

7 Segregacja odpadów przynosi wiele korzyści: - ograniczenie masy odpadów zanieczyszczających środowisko, - zwiększenie świadomości ekologicznej, - wyrobienie nawyków porządku, oszczędności i gospodarności, - ograniczenie zagrożenia dla środowiska i zdrowia człowieka, - wydłużenie żywotności składowiska, - pozyskanie surowców wtórnych, - niższe zużycie surowców naturalnych, - uporządkowanie gospodarki odpadami, - tańszy system selektywnej zbiórki odpadów, - zmniejszenie kosztów eksploatacji składowiska,

8 Wiktoria Kalata kl.2a Anna Jakubowska kl.2a Jakub Klukowski kl.2a Gimnazjum nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie pod kierownictwem pani Jolanty Mosak


Pobierz ppt "Zakładając kompostownik chronisz przyrodę i oszczędzasz złotówki, które przeznaczyłbyś na zakup nawozów mineralnych do upraw ogrodowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google