Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kuzma Rozanna i Roksolana GC01 3LTD. Od 1 lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przyjęła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kuzma Rozanna i Roksolana GC01 3LTD. Od 1 lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przyjęła."— Zapis prezentacji:

1 Kuzma Rozanna i Roksolana GC01 3LTD

2 Od 1 lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przyjęła gmina. Opłata za odbiór odpadów będzie oparta na określoną przez gminę stawkę. W związku z tym ceny za wywóz odpadów wzrosną. Polska zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej za osiem lat powinna uzyskiwać z recyclingu, co najmniej połowę o surowców takich jak papier, szkło, plastik, czy metal.

3 odbiór wszystkich śmieci za jedną stawkę – jednolity system dla wszystkich mieszkańców. niższe rachunki dla osób segregujących odpady - ekologiczni płacą mniej! brak konieczności zawierania samodzielnie umów z firmami zajmującymi się wywozem odpadów. ograniczenie liczby tzw. dzikich wysypisk. lepszy standard obsługi mieszkańców. rozwiązanie problemu gospodarki odpadami problemowymi.

4 Więcej śmieci, to jednak więcej kłopotów. Trzeba ustalić nowe harmonogramy wywozu odpadów. Jest problem braku producentów tychże pojemników w takiej ilości, jaka jest potrzebna

5 Każdy samorząd ustalał własne kryteria naliczania opłat za wywóz śmieci. Jedne brały pod uwagę liczbę lokatorów, inne naliczały kwotę od gospodarstwa domowego. Ale to wszystko jest żywy organizm. Trzeba obserwować i reagować, żeby te systemy były bardziej sprawiedliwe.

6 Niektóre gminy nie wzięły jednak pod uwagę rzeczywistej ilości odpadów, które trzeba odebrać. Koncentrowanie się głównie na opłatach, a nie na ilości produkowanych odpadów, doprowadza do tego, że wskaźniki nie są dotrzymywane, ale również powoduje kłopoty dla innych gmin

7 Samorządowcy wskazują na absurdy związane z nowymi przepisami, np. za odbiór odpadów musi zapłacić przelewem osoba, która składała deklarację. Nie może tego zrobić ktoś z rodziny. Nie zrozumiało również czemu, jeśli obywatel chciałby, to dlaczego nie wolno nam przyjąć w naszych urzędach środków z góry za opłatę śmieciową: np. nie za miesiąc, ale za cztery miesiące

8 Ustawa śmieciowa nie pomogła na dzikie wysypiska Władze państwowe i samorządowe zapewniały, że po wprowadzeniu ustawy śmieciowej mniej odpadów będzie lądowało w krzakach, a więcej będzie segregowanych. Mimo nowych przepisów do lasów nadal wyrzucane są zużyte meble, zepsuty sprzęt RTV i AGD, gruz oraz worki ze zwykłymi śmieciami.

9

10 http://www.youtube.com/watch?v=qgDy17K b0c0 http://www.youtube.com/watch?v=qgDy17K b0c0

11

12 http://www.wielka-wies.pl/204,Nowa-ustawa- smieciowa-2013.aspx http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/spolec zne/prezydenci-widza-juz-zalety-i-wady- ustawie-smieciowej/12380663 http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/959772, Ustawa-smieciowa-nie-pomogla-na-dzikie- wysypiska http://www.forbes.pl/ustawa-smieciowa- popierana-przez-polakow-zmobilizuje-do- segregacji-,artykuly,157110,1,1.html

13


Pobierz ppt "Kuzma Rozanna i Roksolana GC01 3LTD. Od 1 lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przyjęła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google