Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zmienić styl życia na ekologiczny?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zmienić styl życia na ekologiczny?"— Zapis prezentacji:

1 Jak zmienić styl życia na ekologiczny?

2 Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że to nasz styl życia ma wpływ na powstawanie wielu poważnych problemów ekologicznych. Od zmiany stylu życia zależy poprawa stanu środowiska i podniesienie jakości życia społeczności lokalnej. Projekt ten obejmuje wszystkie istotne aspekty codziennych zachowań, które mają wpływ na środowisko: od wytwarzania odpadów po korzystanie z energii, gazu i wody.

3 Pomiar zużycia wody, prądu, gazu oraz produkcji śmieci w ciągu miesiąca w gospodarstwie domowym.

4 Zużycie gazu (średnio – pomiar wszystkich członków grupy)

5 Zużycie wody (średnio – pomiar wszystkich członków grupy)

6 Zużycie prądu (średnio – pomiar wszystkich członków grupy)

7 Produkcja odpadów (średnio – pomiar wszystkich członków grupy)

8 Wnioski 1. Każdej z badanych rodzin udało się oszczędzić wodę, prąd, gaz i ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci. 2. Wszystkim rodzinom udało się zmienić tryb życia na ekologiczny: - zaczęły segregować odpady; - podczas gotowania używały pokrywek; - ograniczyły zużycie wody podczas mycia naczyń, kąpieli i mycia zębów przez zakręcanie kranów; - oszczędzały prąd wyłączając sprzęt elektroniczny , zaczęły używać żarówek energooszczędnych.

9 Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców osiedla.

10 O co pytaliśmy : Jak często segregujemy odpady ?
Jak dbamy o środowisko ? Jak oszczędzamy wodę ? Jak oszczędzamy energie ? Jak oszczędzamy gaz ? Czy wybieramy podróże przyjazne dla środowiska ?

11

12

13

14

15

16

17 Wnioski Na podstawie naszych badań i ankiety wśród mieszkańców osiedla możemy stwierdzić, iż większość osób stara się prowadzić ekologiczny tryb życia i dbać o środowisko.

18 Mapka osiedla Stworzyliśmy interaktywną mapkę obrazującą rozmieszczenie pojemników do selektywnej segregacji śmieci. Trójkątami oznaczyliśmy miejsca występowania śmietników, a kwadratami gdzie powinny się jeszcze znaleźć.

19 Celem utworzenia mapki było ukazanie czy na osiedlu znajduje się właściwa liczba śmietników do selektywnej segregacji śmieci.

20

21 Wnioski Pojemników do segregacji odpadów jest zdecydowanie za mało. Na 4500 osób mieszkających na osiedlu wypada ok. 14 śmietników po 150L czyli 2100L.

22 Żeby umożliwić mieszkańcom swobodną segregację śmieci powinno być przynajmniej 2 razy więcej pojemników..

23 Wytwarzamy coraz więcej śmieci

24 Dlaczego warto segregować odpady ?
ponad 500 lat : opony , szklane opakowania, styropian , pieluszki jednorazowe 400 lat : niektóre rodzaje plastiku 350 lat : puszki aluminiowe 100 lat : puszki po konserwach 40 lat : skórzane buty 10 lat : niedopałek papierosa 5 lat : karton po mleku 1 rok : skarpeta wełniana

25

26

27

28

29

30

31

32 Recykling

33 Co to jest? Recykling - jest to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Segregowanie śmieci pozwala nam łatwiej wykorzystywać surowce wtórne.

34 Szkło Szkło - Butelki po napojach i słoiki po dezynfekcji można ponownie napełnić, użyć, inne potłuc, przetopić i wykorzystać ponownie.

35 Metal Metale - przetopienie i ponowne użycie.

36 Papier Papier - przerabiamy na nowe zeszyty, papier toaletowy w ten sposób oszczędzamy lasy.

37 Plastik Plastik - niektóre ulegają biodegradacji, resztę przerabia się na dywany, zabawki, meble ogrodowe, kosze na śmieci.

38 Chroniąc środowisko ratujesz to wszystko!


Pobierz ppt "Jak zmienić styl życia na ekologiczny?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google