Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Network Literacy Katarzyna Chomicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Network Literacy Katarzyna Chomicz."— Zapis prezentacji:

1 Network Literacy Katarzyna Chomicz

2 Wyjaśnienie pojęcia Ciężko dokładnie zdefiniować pojęcie umiejętności sieci Globalna sieć połączonych urządzeń zrewolucjonizowała sposób komunikowania się, nauki, zabawy, organizacji, prowadzenia badań, dokonywania transakcji czy też promocji różnych rzeczy i usług.

3 Rozwijanie umiejętności sieci to ciągły proces stawania się biegłym z różnymi narzędziami do wykorzystania interaktywnych środowisk internetowych.

4 Do takich właśnie narzędzi, które pomagają kształtować przez użytkownika komfort w uczestniczeniu działania online można zaliczyć m.in.:

5 Sprzęt i oprogramowanie
Podstawowa wiedza oraz znajomość sprzętu komputerowego i oprogramowania, które obsługuje działania online dzięki czemu można w pełni uczestniczyć w sieci

6 Nawigacja Online Lokalizowanie konkretnych informacji, jednostek, grup oraz społeczności. Ustanowienie filtrów informacji - ocena i interpretacja jakości jak i znaczenia informacji znalezionych online. Ocena wiarygodności i solidności twórców informacji w Internecie.

7 Łączenie społeczności online
Wiedza, jak skonfigurować konta w ramach sieci. Wiedza, jak chronić swoją prywatność w sieci. Zrozumienie etykiety sieciowej - czyli podjęcie odpowiednich działań w ramach społeczności internetowych, w których uczestniczą. Słuchanie, komentowanie, wysyłania informacji do sieci. Zrozumienie, honorowanie i ochrona własności intelektualnej (np. praw autorskich).

8 Nabywanie umiejętności sieciowej pozwala uczestnikowi:
Uzyskać informacje szybko ze zróżnicowanych źródeł. Uzyskać pomoc w przypadku problemów technicznych. Uczyć się i nauczać poprzez wiele formatów multimedialnych (tekst, wizualne i audio). Pozwala: uczyć się, organizować i tworzyć nowe rzeczy w ramach współpracy środowisk. Oceniać prawdę i wiarygodność informacji w Internecie i jej twórców. Filtrować przydatne informacje z "szumu" (tj. bezpodstawne lub niesprawdzone informacje). Chociaż prawie każdy zaczyna w tym samym punkcie, nie ma standardowego procesu osiągnięcia umiejętności sieci i nie jest określony rzeczywisty punkt końcowy. Internet jest szybko i ciągle zmieniającym się środowiskiem.


Pobierz ppt "Network Literacy Katarzyna Chomicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google