Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest Internet? home Wykonał: Michał Kęska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest Internet? home Wykonał: Michał Kęska."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest Internet? home Wykonał: Michał Kęska

2 że wiesz co to jest Internet?
Wydaje Ci się, że wiesz co to jest Internet?

3 Jesteś gotów na szok?

4 trojan pop-up domena POP3 P2P Sieć IE php TCP/IP gry on-line HTML FTP
DNS php TCP/IP gry on-line HTML FTP jpg XML interpreter switch WWW Mp3 Mozilla JS gov.pl IP ISDN gg

5 ALE O CO CHODZI ??????????? trojan pop-up domena POP3 P2P Sieć IE
Gopher DHCP DNS Homepage php TCP/IP Gry on-line HTML FTP Stream jpg XML interpreter switch WWW Mp3 Mozilla parser JS gov.pl IP ISDN ARPA-Net gg

6 Zacznijmy od definicji …
Internet jest siecią połączonych ze sobą komputerów, między którymi w sposób błyskawiczny następuje przekazywanie informacji. Pojedyncze komputery łączą się ze sobą w sieci lokalne, które są połączone z siecią miejską, a ta z kolei z siecią krajową, zwykle jedną z kilku obsługujących operatorów w danym kraju. Sieci krajowe łączą się z sieciami światowymi.

7 Sieć lokalna (np. w Twojej pracowni szkolnej)
Sieć komputerowa? To switch, czyli przełącznik. Różne urządzenia, o których przy innej okazji. Sieć lokalna (np. w Twojej pracowni szkolnej) To jest serwer.

8 Małe sieci łączą się… duży serwer

9 ogromne serwery w sieci łączącej np. kraje
Małe połączone sieci łączą się z większymi, większymi itp. Tak łączą się ze sobą wszystkie komputery na całym świecie ogromne serwery w sieci łączącej np. kraje

10 Czas na chwilę relaksu…
Możesz policzyć do … 10. 10 4 7 8 5 2 3 6 9 1 W czasie tych kilku sekund olbrzymie ilości danych przewędrowało po kablach, światłowodach lub łączach radiowych.

11 Kiedy się to zaczęło? 1957 W USA zaczyna się historia Internetu. 1991 Powstają pierwsze strony internetowe. 1991 Internet trafia do Polski.

12 A dziś? Aby korzystać z Internetu, trzeba mieć:
komputer lub inne urządzenie obsługujące Internet (np. telefon komórkowy), dostęp do sieci (podpisana umowa na korzystanie z sieci, np. u operatora telewizji kablowej, operatora telefonii komórkowej lub zwykłej), odpowiednie oprogramowanie (przeglądarka internetowa), dużo czasu.

13 Ale z czego mogę skorzystać dzięki Internetowi… czyli rzecz o usługach
mogę rozmawiać przez Internet z koleżanką, kolegą, rodziną dzięki poczcie elektronicznej, czatom (usługa umożliwiająca rozmowę przez Internet w postaci pisanego tekstu w czasie rzeczywistym – to, co pisze jedna osoba, po akceptacji, jest od razu widoczne u drugiej osoby) VOIP (usługa polegająca na możliwości rozmowy i przesyłaniu obrazu np. z kamery za pośrednictwem Internetu , np. Skype)

14 Co to jest WWW? WWW – World Wide Web -„szeroka na cały świat pajęczyna” Usługa stworzona w 1991 r. i od tamtego czasu rozwija się bardzo dynamicznie, która: • umożliwia czytanie tekstów (tzw. stron internetowych) znajdujących się na różnych komputerach, • pozwala na dostęp do ogromnej liczby dokumentów gromadzonych na różnych serwerach podłączonych do sieci, bez względu na to, gdzie się znajdują,. Dokumenty udostępniane w ten sposób nazywają się: strony WWW, a komputery, które je udostępniają: serwery WWW.

15 Po co mi strony internetowe?
Dzięki stronom www mogę: szukać w sieci informacji, ciekawych zdjęć, filmów i muzyki grać w gry internetowe uczestniczyć w dyskusjach na forach internetowych odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną korzystać z portali społecznościowych (skupiających bardzo wiele osób wymieniających się między sobą informacjami, zdjęciami itp.) UWAGA! Większość portali społecznościowych do rejestracji wymaga osiągnięcia określonego wieku (np. 13 lat) samodzielnie stworzyć własną stronę internetową.

16 Mnóstwo różnych ciekawych rzeczy,
Czy jest coś jeszcze ??? Naturalnie  Mnóstwo różnych ciekawych rzeczy, o których przy innej okazji.


Pobierz ppt "Co to jest Internet? home Wykonał: Michał Kęska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google