Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozwijanie zainteresowań uczniów Rozwijanie zainteresowań uczniów Pogłębianie wiedzy z danego tematu Pogłębianie wiedzy z danego tematu Wychowywanie do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozwijanie zainteresowań uczniów Rozwijanie zainteresowań uczniów Pogłębianie wiedzy z danego tematu Pogłębianie wiedzy z danego tematu Wychowywanie do."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozwijanie zainteresowań uczniów Rozwijanie zainteresowań uczniów Pogłębianie wiedzy z danego tematu Pogłębianie wiedzy z danego tematu Wychowywanie do twórczego myślenia Wychowywanie do twórczego myślenia Kształtowanie postawy otwartości na wyzwania Kształtowanie postawy otwartości na wyzwania

3 Cele główne Koła: rozwijanie zainteresowań informatycznych zdobycie podstawowej wiedzy na temat obsługi komputera

4 wybrać i uruchomić wskazany program edukacyjny, właściwie z niego skorzystać i zakończyć pracę z programem. stosować prawa użytkownika; bezpiecznie korzystać z podstawowych urządzeń: klawiatury, monitora, myszki.

5 zmieniać dowolnie ustawienia komputera planować pracę na ekranie; tworzyć samodzielnie rysunek na zadany temat dokonać trafnego wyboru koloru zwracając uwagę na wygląd estetyczny i walory artystyczne tworzonego obrazu; umiejętnie i bezpiecznie korzystać z komputera jako narzędzia rozrywki

6 Program autorski Cztery łyki grafiki opracowany został jako realizacja potrzeby rozszerzania wiedzy informatycznej w drugim etapie kształcenia szkoły podstawowej. Dotyczy to w szczególności umiejętności posługiwania się narzędziami do tworzenia i modyfikowania grafiki, która staje się w dzisiejszych czasach jednym z głównych środków przekazu informacji.

7 s amodzielne pogłębianie wiedzy informatycznej korzystanie ze źródeł informacji dostępnej na stronach internetowych lub innych dostępnych za pomocą komputera samodzielne rozwiązywanie problemów w pracy z programami użytkowymi

8 zastosowania komputera w praktyce tworzenia projektów graficznych wykorzystania komputera jako źródła informacji, pracy i zabawy zadowolenie z dobrze wykonanej pracy lub pokonania trudności konieczności wypracowania wspólnych rozwiązań i ponoszenia odpowiedzialności za grupę

9 uczestnicy zajęć swe projekty mogli kontynuować poza czasem zajęć, bez wydatków na licencje komercyjne edytorów. Pomocą stał się fakt, że dostępne są edytory grafiki rastrowej i wektorowej z licencją GNU

10 Na zajęciach i w czasie poświęconym tematyce uczniowie realizują swe oczekiwania i potrzeby. Zajęcia mają przystępne i różnorodne formy przekazu treści.

11 Inkscape to program na licencji GNU GPL. Aplikacja obsługuje wiele formatów statycznych jak i animacji. Inkscape posiada wygodny interfejs i wiele funkcji do rysowania kształtów, krzywych, pisania tekstu, potrafi także wykorzystywać różne formaty grafiki rastrowej, przezroczystości i wiele innych.

12 Dla uczniów jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest darmowy i jednocześnie nie ustępuje funkcjonalnością komercyjnym aplikacjom tego typu

13 Uczniowie bardzo szybko i gruntownie przyswoili sobie umiejętności posługiwania się programem Inkscape. Tworzą coraz więcej prac, których poziom jest coraz wyższy.

14 Po 6 miesiącach intensywnych zajęć zaistniała potrzeba zmiany form pracy z uczniami, którzy doskonalili swe umiejętności i jedna godzina zajęć tygodniowo nie zaspokajała ich aspiracji.

15 Idea platformy e-learningowej w formie kursu dla uczestników Koła Informatycznego stała się trafnym uzupełnieniem zajęć szkolnych.

16

17 Na stronie pracowni informatycznej jedną z zakładek tematycznych jest prezentacja naszego Koła.

18 Znajdziemy tam założenia programu Cztery łyki grafiki i zachętę do uczestnictwa w zajęciach.

19 Prezentowane są tam również prace uczniów

20 Celem koła informatycznego nie jest ocena osiągnięć uczniów a jedynie dostarczenie informacji o sposobach twórczego podejmowania wyzwań. Swoistego rodzaju formą oceny pracy naszego Koła jest frekwencja uczniów na tych zajęciach. Zajęcia obydwu grup prowadzi nauczyciel informatyki Piotr Ślęczkowski.

21 Więcej informacji:


Pobierz ppt "Rozwijanie zainteresowań uczniów Rozwijanie zainteresowań uczniów Pogłębianie wiedzy z danego tematu Pogłębianie wiedzy z danego tematu Wychowywanie do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google