Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to sieć ? Sieć komputerowa to grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to sieć ? Sieć komputerowa to grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to sieć ? Sieć komputerowa to grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na przykład: korzystania ze wspólnych urządzeń, np: drukarek, skanerów, korzystania ze wspólnego oprogramowania, korzystania z centralnej bazy danych, przesyłania informacji między komputerami (komunikaty, listy, pliki). Sieć komputerowa to grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na przykład: korzystania ze wspólnych urządzeń, np: drukarek, skanerów, korzystania ze wspólnego oprogramowania, korzystania z centralnej bazy danych, przesyłania informacji między komputerami (komunikaty, listy, pliki).

3 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Zazwyczaj powinien to być komputer o dużej mocy obliczeniowej, zarówno wydajnym jak i pojemnym podsystemie dyskowym niezbędnym do przechowywania oprogramowania i danych użytkowników. Na maszynie tej można uruchomić aplikacje realizujące usługi sieciowe, również nazywane serwerami.

4 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Komputery – stacje robocze, (terminale), na których instalujemy oprogramowanie sieciowe nazywane klientem.

5 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Co to sieć ? Z czego składa się sieć? media transmisji - kable miedziane, światłowody, fale radiowe. osprzęt sieciowy – karty sieciowe, modemy, routery, koncentratory (huby), przełączniki (switche), acces pointy. zasoby sieciowe - wspólny sprzęt, programy, bazy danych. media transmisji - kable miedziane, światłowody, fale radiowe. osprzęt sieciowy – karty sieciowe, modemy, routery, koncentratory (huby), przełączniki (switche), acces pointy. zasoby sieciowe - wspólny sprzęt, programy, bazy danych.

6 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe To programy komputerowe, dzięki którym możliwe jest przesyłanie informacji między urządzeniami sieciowymi. Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje oprogramowania sieciowego… To programy komputerowe, dzięki którym możliwe jest przesyłanie informacji między urządzeniami sieciowymi. Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje oprogramowania sieciowego…

7 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Klient-serwer (system użytkownik) - system, w którym serwer świadczy usługi dołączonym stacjom roboczym. W systemie tym programy wykonywane są w całości lub częściowo na stacjach roboczych.

8 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Host-terminal (system baza) - do komputera głównego (hosta) dołączone zostają terminale lub komputery emulujące terminale. W systemie tym programy wykonywane są na hoście.

9 Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Co to sieć ? Z czego składa się sieć? Oprogra – mowanie sieciowe Peer-to-peer - każdy komputer w sieci ma takie same prawa i zadania. Każdy pełni funkcję klienta i serwera.

10


Pobierz ppt "Co to sieć ? Sieć komputerowa to grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google