Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O programie Szkoła z klasą 2.0 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O programie Szkoła z klasą 2.0 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą."— Zapis prezentacji:

1 O programie Szkoła z klasą 2.0 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Od września 2010 roku w ramach kolejnej odsłony akcji, Szkoły z Klasą 2.0, program skupia się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej. Program Szkoła z Klasą 2.0 realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego i objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. To już IV edycja programu.

2 Zalety programu Szkoła z Klasą 2.0 skierowana jest do nauczycieli i dyrektorów wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, Pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną w iedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z Internetu.

3 Autorzy programu oferują Jako jedyni oferują specjalnie dedykowane, indywidualne wsparcie zarówno: dyrektorowi, nauczycielom, jak i uczniom.

4 Opiekunowie medialni Program prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Agora oraz British Council. W roku szkolnym 2013/2014 głównymi partnerami programu są Intel, Google oraz Samsung. Pracownię filmową wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.

5 Założenia programu Promowanie wykorzystywania w nauczaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) oraz wypracowanie i wprowadzenie w życie zasad dotyczących korzystania z TIK w całości procesu uczenia się i nauczania, Upowszechnianie metod nauczania, wykorzystujących nowoczesne technologie i sprzyjających rozwijaniu umiejętności myślenia oraz wspieranie nauczycieli w stosowaniu tych metod w praktyce,

6 Budowanie współpracy między nauczyciela w zakresie wykorzystywania TIK w nauczaniu i komunikacji, Wspieranie dyrektorów w budowaniu strategii pracy szkoły opartej na współdziałaniu nauczycieli i wykorzystywaniu TIK. Rozwijanie w uczniach samodzielności, umiejętności stawiania pytań i wnioskowania, rozwiązywania problemów, zespołowej pracy, komunikacji i współpracy. Umożliwienie uczniom, nauczycielom i dyrektorom wymiany doświadczeń i publicznej prezentacji dobrych praktyk. Upowszechnienie opinii publicznej wypracowanych w Programie rozwiązań.

7 Źródło Treści wykorzystane w prezentacji zaczerpnięte z materiałów informacyjnych zawartych na stronie Programu Szkoła z klasą 2.0.


Pobierz ppt "O programie Szkoła z klasą 2.0 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google