Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POPYT I PODAŻ. Popyt Jest to ilość dóbr jaką konsumenci są w stanie zakupić w określonym czasie po określonej cenie. Prawo popytu: wraz ze wzrostem ceny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POPYT I PODAŻ. Popyt Jest to ilość dóbr jaką konsumenci są w stanie zakupić w określonym czasie po określonej cenie. Prawo popytu: wraz ze wzrostem ceny."— Zapis prezentacji:

1 POPYT I PODAŻ

2 Popyt Jest to ilość dóbr jaką konsumenci są w stanie zakupić w określonym czasie po określonej cenie. Prawo popytu: wraz ze wzrostem ceny danego dobra zmniejsza się ilość nabywana tego dobra, ceteris paribus. Wraz ze spadkiem ceny ilość nabywana dobra rośnie, ceteris paribus.

3

4 Zmiana niecenowa popytu

5 Podaż Ilość dóbr oferowanych do sprzedaży przez producenta w określonym czasie przy różnych cenach. Prawo podaży: wzrost ceny dobra prowadzi do wzrostu oferowanych ilości tego dobra; spadek ceny dobra wywołuje zmniejszenie oferowanych ilości tego dobra, ceteris paribus

6

7 Zmiana niecenowa podaży

8 Rynek choinek. -w lipcu

9 Rynek choinek -przed świętami


Pobierz ppt "POPYT I PODAŻ. Popyt Jest to ilość dóbr jaką konsumenci są w stanie zakupić w określonym czasie po określonej cenie. Prawo popytu: wraz ze wzrostem ceny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google