Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z działań podjętych w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z działań podjętych w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z działań podjętych w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Adam Łabuda Klasa III b Klasa III c Klasa III d Klasa III e

2 2 Z okazji objęcia 1 lipca 2011 r. przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej pod opieką nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie wzięli aktywny udział w projekcie pt. Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej

3 3 CELE PROJEKTU Cel ogólny: popularyzacja wiedzy o funkcjonowaniu instytucji i programów unijnych, a także miejscu Polski we współczesnej Europie. Cel ogólny: popularyzacja wiedzy o funkcjonowaniu instytucji i programów unijnych, a także miejscu Polski we współczesnej Europie. Cele szczegółowe: Cele szczegółowe: –Poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat zasad funkcjonowania Unii Europejskiej –Analiza wad i zalet przynależności do Unii Europejskiej –Przybliżenie wiadomości o instytucjach Unii Europejskiej i zasadach ich funkcjonowania –Wyjaśnienie terminów: trio unijnej prezydencji i priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE –Zdobycie i analiza informacji na temat funduszy europejskich, z których korzysta Polska –Uzyskanie informacji o wykorzystaniu środków unijnych w Gminie Raba Wyżna –Zdobycie umiejętności pracy w zespole, poszukiwania źródeł informacji oraz ich interpretacji –Doskonalenie umiejętności pracy z programami komputerowymi typu Power Point, Microsoft Excel.

4 4 Uczniowie w ramach projektu: Uczniowie w ramach projektu: - wykonali foldery dotyczące tematyki Unii Europejskiej, - przeprowadzili wywiad z Zastępcą Wójta Gminy Raba Wyżna Panem Rafałem Grygorowiczem na temat inwestycji unijnych w naszej Gminie, - przygotowali wystawę Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej.

5 5 Załączniki: Wywiad z Zastępcą Wójta Gminy Raba Wyżna Panem Rafałem Grygorowiczem Inwestycje w Gminie Raba Wyżna z wykorzystaniem funduszy unijnych

6 6 Wystawa


Pobierz ppt "Sprawozdanie z działań podjętych w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google