Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Australia najmniejszy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Australia najmniejszy"— Zapis prezentacji:

1 Australia najmniejszy
kontynent Wykonawcy: Tobiasz B. oraz Mikołaj N.

2 Zwierzaki Austarlii KANGUR OLBRZYMI CZERWONY (Macropus rufus)
Jest największym kangurem. Długość 2,4 m. Reprezentanci tego gatunku zamieszkują obszar całej Australii. Każdego roku ginie aż 5 min kangurów.

3 DIABEŁ TASMAŃSKI (Sarcophilus harrisi) Jest jednym z największych torbaczy z rodziny kun-torbaczy. Osiąga długość 75 cm. Posiada mocne uzębienie. Jest mięsożerny. Z Australii zniknął zupełnie, zaś na Tasmanii pozostało Jedynie parę okazów.

4 (Phascolarctos cinereus)
KOALA (Phascolarctos cinereus) Ten śmieszny i przemiły torbacz - niedźwiadek jest długości cm. Żyje w Australii na drzewach eukaliptusowych. Odławiany ponieważ posiada piękne cenne futro. Liczba żyjących okazów zmniejszyła się do paru tysięcy. Uznany za zwierze chronione.

5 MOLOCH KOLCZASTY  (Moloch horridus) Tułów i ogon tej jaszczurki jest pokryty długimi kłującymi kolcami. Przypomina potwór. Żyje na terenach pustynnych i równinach australijskich. Jej ulubionym pokarmem są czarne mrówki i inne bezkręgowce.

6 GŁUPTAK AUSTRALIJSKI (Sula serrator) Ten morski ptak żyje w wodach tropikalnych Australii i Nowej Zelandii. Żywi się rybami. Buduje gniazda w niewielkich koloniach i po rozmnożeniu się przelatuje na zachód przez Tasmańskie Morze.

7 DZIOBAK (Ornithorhynchus anatinus) Najbardziej znany ssak składający jajka. Karmiący mlekiem młode. Jest stworzeniem wodnym. Długość 60 cm (dodatkowo ogon 15 cm). Żyje wzdłuż biegów wodnych Australii.

8 Ludność Australii Nielicznymi mieszkańcami Australii są Aborygeni , przeważnie w Australii ludność europejska występuje przy wybrzeżach.

9 Największe miasta Austalii
Melbourne Sydney

10

11 Wykonali : Tobiasz B. oraz Mikołaj N.
Dziękujemy za uwagę! :P Wykonali : Tobiasz B. oraz Mikołaj N. Informacje pochodzą ze strony


Pobierz ppt "Australia najmniejszy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google