Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julia Tarchała kl. VI. Zanieczyszczenia powietrza w sposób istotny wpływają na zdrowie ludzi, powodując wiele dolegliwości układu oddechowego i krwionośnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julia Tarchała kl. VI. Zanieczyszczenia powietrza w sposób istotny wpływają na zdrowie ludzi, powodując wiele dolegliwości układu oddechowego i krwionośnego."— Zapis prezentacji:

1 Julia Tarchała kl. VI

2 Zanieczyszczenia powietrza w sposób istotny wpływają na zdrowie ludzi, powodując wiele dolegliwości układu oddechowego i krwionośnego. Największy wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi i zwierząt obserwuje się w rejonach przemysłowych i zurbanizowanych.

3  - kwaśny deszcz  - smog  - odory  - dziura ozonowa  - efekt cieplarniany

4  Czynnikami powodującymi taki stan są:  Energetyka oparta na węglu kamiennym i brunatnym,  Rozwinięty ale niedoinwestowany ekonomicznie przemysł surowcowy,  Niedobór instalacji oczyszczających gazy odlotowe,  Dynamicznie rozwijający się transport samochodowy,  Opóźnienie w rozwoju prawa ekonomicznego i jego egzekwowania.

5 Jazda samochodem zanieczyszcza powietrze. Jazda rowerem jest zdrowsza dla ciebie i środowiska.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "Julia Tarchała kl. VI. Zanieczyszczenia powietrza w sposób istotny wpływają na zdrowie ludzi, powodując wiele dolegliwości układu oddechowego i krwionośnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google