Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja klasy I B opiekun: Agata Frączek SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Nasza przygoda ze Szkołą z klasą rozpoczęła się jeszcze w październiku, kiedy to na lekcji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja klasy I B opiekun: Agata Frączek SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Nasza przygoda ze Szkołą z klasą rozpoczęła się jeszcze w październiku, kiedy to na lekcji."— Zapis prezentacji:

1

2 Prezentacja klasy I B opiekun: Agata Frączek

3 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Nasza przygoda ze Szkołą z klasą rozpoczęła się jeszcze w październiku, kiedy to na lekcji wychowawczej po długiej debacie na temat użytkowania technologii informatycznej przez gimnazjalistów, stworzyliśmy klasowy kodeks 2.0. Do stycznia 2012 roku wykonywaliśmy zadania z zastosowaniem narzędzi TIK.

4 W drugim semestrze musieliśmy wykonać projekt. Na początku szukaliśmy pomysłu. Wspólnie z naszą panią wychowawczynią zdecydowaliśmy się na projekt matematyczno-historyczny Ile wiemy o słynnych starożytnych matematykach? Zaczęliśmy nasz pomysł powoli wprowadzać w życie codzienne. Najpierw wybraliśmy osoby, które spróbują wprowadzić ten temat. Oto nasza piątka:

5 Filip Wojciechowski Krzysztof Książek Maria Kicińska Natalia Antos Julia Dudzik

6 Na początku opracowaliśmy ankietę dla naszych kolegów i koleżanek z klasy. Drogą mailową wysłaliśmy do nich pytania. Kiedy otrzymaliśmy wszystkie odpowiedzi, przeanalizowaliśmy wyniki i przygotowaliśmy w Excelu wykresy.

7 Poprawną odpowiedź podało 52 % osób, czyli ponad połowa. Pozostali wskazali Arystotelesa.

8 Poprawną odpowiedź podało76% uczniów, czyli ponad ¾.

9 Poprawną odpowiedź zaznaczyło tylko 24% uczniów.

10 Na to pytanie odpowiedzi były podzielone. Niestety tylko 36% uczniów odpowiedziało poprawnie.

11 Poprawną odpowiedź udzieliło tylko 32% uczniów, aż 68% wskazało błędną odpowiedź.

12 Poprawną odpowiedź udzieliło 72% uczniów, czyli prawie ¾.

13 W tym pytaniu, żaden uczeń nie zaznaczył dwóch poprawnych odpowiedzi, ale aż 92% uczniów podało jedną z dwóch poprawnych.

14 Aż 64% gimnazjalistów udzieliło poprawnej odpowiedzi.

15 Chętni uczniowie przygotowali prezentacje o wybranym przez siebie matematyku. Natalia Antos –Euklides Julia Dudzik –Archimedes Krzysztof Książek – Talesie z Miletu Filip Wojciechowski – Pitagoras Maria Kicińska –starożytna matematyka Na przygodę ze starożytnymi matematykami zaprosiliśmy swoich rówieśników.

16 Oto kilka zdjęć z pokazu prezentacji:

17

18

19

20

21 Po prezentacjach, przeprowadziliśmy konkurs Starożytni Matematycy. Wszyscy uczniowie brali czynny udział w konkursie, dlatego trudno było wybrać jednego zwycięzcę. Wszystkim podobała się forma lekcji jaką przygotowaliśmy.

22 Oto kilka zdjęć z konkursu :

23

24

25

26

27 Na sam koniec przygody z matematyką wszyscy uczniowie serdecznie podziękowali całej naszej piątce za przygotowanie super prezentacji i konkursu.

28 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Prezentacja klasy I B opiekun: Agata Frączek SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Nasza przygoda ze Szkołą z klasą rozpoczęła się jeszcze w październiku, kiedy to na lekcji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google