Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt 2.0. Uczniowie czytają książki o zwierzętach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt 2.0. Uczniowie czytają książki o zwierzętach."— Zapis prezentacji:

1 Projekt 2.0. Uczniowie czytają książki o zwierzętach

2 Celem naszego projektu jest zachęcenie uczniów do czytania książek o zwierzętach. Cel projektu

3 Etapy przygotowania Projekt zrodził się na kole informatycznym. Po wymyśleniu tematu, szukałyśmy opiekuna. Została nim P. Ela. Potem dołączył do nas P. Marcin. Robiąc projekt konsultowałyśmy się w szkole, przez Skype oraz raz spotkałyśmy się. Prace plastyczne np. plakaty robiłyśmy w domu.

4 Plakaty Od 22 do 24 marca gromadziłyśmy strony, ciekawostki i książki o zwierzętach. Potem od 25 marca- 4 kwietnia tworzyłyśmy plakaty, które potem powiesiłyśmy je na dolnym korytarzu w naszej szkole.

5 Ankiety 30 kwietnia przeprowadziłyśmy wśród 44 uczniów ankiety. Ankiety przygotowałyśmy 26 kwietnia. Było 8 pytań. O godzinie 14:30 podliczyłyśmy liczby odpowiedzi.

6 Wykresy

7

8

9

10 Konkurs Tematem konkursu to: Moje wymarzone schronisko dla zwierząt. W konkursie zależało nam na tym, żeby dzieci wyobraziły sobie piękne miejsce dla zwierząt.

11 Przeprowadziłyśmy wywiady z P. Joasią- szkolną panią bibliotekarką i P. Adą- nauczycielką przyrody. Przeprowadzając wywiady chciałyśmy dowiedzieć się np.: czy uczniowie czytają książki o zwierzętach, co zachęci go do przeczytania książki, jak rozpoczęła się przygoda P. Ady ze zwierzętami itd. Wywiady

12 Puzzle i gry Puzzle Puzzle to internetowa zabawa dla młodszych dzieci. Jest to obrazek przedstawiający zwierzę i książki. Gry Gry stworzone na stronie LearningApps.org są trudne i łatwe. Niektóre są o książkach, psach, a inne o gimnastyce. Gry to świetna alternatywa dla starszych uczniów.

13 A może i Ty lubisz książki i psy? Aby zachęcić Was do czytania książek i spoglądania na zwierzęta, przygotowałam Bazę Wiedzy. Aby się tam dostać trzeba: 1. Wejdź na stronę http://baza.paderewski.lublin.pl/http://baza.paderewski.lublin.pl/ 2. Wybierz zakładkę Projekt Szkoła z Klasą. 3. W zakładce znajdziesz różne rzeczy o zwierzętach i książkach A może i Ty to lubisz?

14 Dziękujemy za uwagę

15 http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/172556_pies_roza.jpg http://www.biblioteka24.eu/wp-content/uploads/Ksi%C4%85%C5%BCka.jpg http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/172303_pies_fioletowe_kwiatuszki.jpg http://2.bp.blogspot.com/-Gz9RHa29mwM/Tv4HKsGzWxI/AAAAAAAAAiA/i-VnLpP0hA4/s1600/1952831-ksiazki-300-227.jpg Niektóre zdjęcia: by Cho http://www.tibosoftware.com/gr/jigsaw-planet-logo-small.png Bibliografia:


Pobierz ppt "Projekt 2.0. Uczniowie czytają książki o zwierzętach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google