Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkołą Odkrywców Talentów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkołą Odkrywców Talentów"— Zapis prezentacji:

1 Szkołą Odkrywców Talentów
Zespół Szkół Elektryczno- Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku Szkołą Odkrywców Talentów

2 Rok szkolny 2010/2011 Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall ogłosiła Rokiem Odkrywania Talentów
Jesteśmy w gronie szkół, które uzyskały tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW Uzyskaliśmy to wyróżnienie dzięki działaniom szkoły w wielu dziedzinach mających na celu odkrywanie talentów.

3 Tytuł przyznany za działania ocenione w ramach projektu:
Studio filmowe „Wełniane Istoty” Gazeta szkolna „Elektrowstrząs” ECDL – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych Szkolne Koło Wolontariatu i PCK Koło Strzeleckie Wymiany międzynarodowe Festiwal Piosenek Agnieszki Osieckiej

4 STUDIO FILMOWE WEŁNIANE ISTOTY
Działa od 2010 roku. Daje uczniom możliwość poznania tajników związanych z pracą z kamerą i programami montażowymi. Pozwala na rozwijanie kreatywności i umiejętności reżyserskich.

5 STUDIO FILMOWE WEŁNIANE ISTOTY
Grupa „Wełniane Istoty” zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym zorganizowanym przez firmę Orange. W nagrodę uczniowie zwycięskiej grupy wraz z opiekunami wyjechali na tygodniową wycieczkę do Paryża.

6 GAZETA SZKOLNA „ELEKTROWSTRZĄS”
Pozwala na rozwijanie zmysłu dziennikarskiego, umiejętności graficznych i literackich. Uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za wspólne dzieło.

7 GAZETA SZKOLNA „ELEKTROWSTRZĄS”
Rok szkolny 2010/ I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych i Młodzieżowych 16. MAM Forum Pismaków.

8 ECDL – European Computer Driving Licence
Wyposażenie zainteresowanych uczniów i nauczycieli w kompetencje z zakresu podstawowej obsługi komputera i programów użytkowych.

9 ECDL – European Computer Driving Licence
ECDL w naszej szkole Ponad 300 uczniów przystąpiło do egzaminu i uzyskało w 100% certyfikat European Computer Driving Licence, uznawany w krajach Unii Europejskiej. Mamy najlepszego Egzaminatora ECDL w województwie.

10 SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU I PCK
Jego działalność uwrażliwia uczniów na krzywdę ludzką i potrzeby innych, rozwija umiejętności pracy w grupie. Szerzy tolerancję i walkę z dyskryminacją.

11 SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU I PCK
Uczniowie organizują na terenie szkoły jak i poza nią wiele akcji mających na celu pomoc innym.

12 KOŁO STRZELECKIE Integracja młodzieży szkolnej i lokalnej, nauka sportowej rywalizacji podczas zawodów oraz krzewienie postaw patriotycznych poprzez poznawanie historii obronności kraju.

13 KOŁO STRZELECKIE Uczniowie zajmują czołowe miejsca w zawodach na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim.

14 FESTIWAL PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ
Cyklicznie organizowana impreza, w której w trzech kategoriach wiekowych uczestniczą uczniowie ze szkół powiatu radomszczańskiego oraz powiatów ościennych. Uczestnicy otrzymują nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii, wyróżnienia, których fundatorami są Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz sponsorzy.

15 FESTIWAL PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ
Uczestnictwo w Festiwalu pozwala na rozwijanie talentów nie tylko muzycznych

16 PROJEKTY NAUKOWO - TECHNICZNE
Projekty naukowo-techniczne mające charakter wymian i staży, realizowane w ramach programu Leonardo da Vinci, umożliwiające beneficjentom podnoszenie kwalifikacji zawodowych; projekty o charakterze etnograficzno-kulturoznawczym; projekty proekologiczne.

17 PROJEKTY NAUKOWO - TECHNICZNE
Uzyskiwanie certyfikatów kompetencji zawodowych wydawanych przez instytucje będące partnerami danego projektu; likwidacja barier językowych; zawieranie przyjaźni międzynarodowych; poznawanie kultur i obyczajów innych krajów.

18 oraz na stronie szkolnej gazety internetowej
O tych i innych działaniach można przeczytać na stronie internetowej szkoły oraz na stronie szkolnej gazety internetowej ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "Szkołą Odkrywców Talentów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google