Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: - Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach ID grupy: - 96/76_MP_G1 Kompetencja: - Matematyczno-Przyrodnicza Temat projektowy: - Budowa Materii Semestr/rok szkolny: - I/2009-2010

3

4 Spotkanie organizacyjne W środę 28.04.2010 spotkaliśmy się pierwszy raz w naszej grupie projektowej. Przyszliśmy z pewną obawą ale i ciekawością co nas czeka. Szybko jednak oswoiliśmy się ze sobą i dzięki uzupełnianym przez nas wizytówkom lepiej się poznaliśmy. Dowiedzieliśmy się również na czym będzie polegała nasza rola w projekcie i co w ramach niego będziemy robić. Poznaliśmy nasze obowiązki i korzyści jakie przyniesie projekt dla nas i szkoły. Ustaliliśmy wstępny harmonogram naszych kolejnych spotkań i w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów, ponieważ wiedzieliśmy, że mimo poświęcenia jakim będą utracone weekendy, projekt ten wiele wniesie do naszego życia.

5 Same nowości

6 Nasze wizytówki

7 Pierwsze logowanie Kolejne spotkanie odbyło się w pracowni komputerowej, gdzie wypełniliśmy test sprawdzający nasze umiejętności przed rozpoczęciem projektu. Gdy wszyscy skończyli, po raz pierwszy zalogowaliśmy się na swoje konta, wypełniliśmy ankietę i uzupełniliśmy dane w profilach. Gdy wszyscy skończyli, musieliśmy zrobić o sobie prezentację-niektórzy nawet dodali swoje zdjęcia. Długo nie było trzeba czekać aby wszyscy skończyli więc nasza opiekunka obejrzała wszystkie prace po czym nas,,pochwaliła i pozwoliła wyłączyć komputery. Wreszcie po czterech godzinach ciężkiej pracy mogliśmy rozejść się do domów.

8 Pierwsze logowanie i tworzenie prezentacji

9 Atomy-budowa i historia Zajęcia rozpoczęliśmy w pracowni komputerowej wyszukując informacje na temat atomów. Po znalezieniu potrzebnych danych podzieliliśmy się na grupy, w których przystąpiliśmy do wyrobu plakatów zawierających wpisy z wyszukanych wcześniej informacji. Owoce naszej pracy zaprezentowaliśmy wspólnie z członkami konkurencyjnej grupy. Wszystkie nasze prace zostały zawieszone na holu naszej szkoły, gdzie każdy może je podziwiać i przy okazji czegoś się nauczyć.

10 Nasze prace

11 Doświadczenia Spotkaliśmy się w grupach zaraz po lekcjach. Odpowiednio przystosowaliśmy salę i zaczęliśmy robienie doświadczeń, z którymi zapoznaliśmy się uprzednio (każdy poprzedniego dnia wylosował swoje doświadczenie). Każdy uczestnik projektu sam przeprowadził swoje doświadczenie, z których wyciągnęliśmy wnioski. Nasze obserwacje skonfrontowaliśmy z obserwacjami grupy przeciwnej. Wszyscy byli niezwykle uradowani możliwością samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń. Zajęcia zakończyliśmy uzupełnieniem naszymi obserwacjami kart prac.

12 Nasze doświadczenia

13

14 Oczyszczalnia i wyznaczanie gęstości Mieliśmy też bardzo ciekawą i nie koniecznie przyjemną (ale mimo wszystko pouczającą) wycieczką do miejscowej oczyszczalni ścieków. Razem z konkurencyjną grupą poznawaliśmy jej działanie i budowę. Aromaty wydobywające się w tym miejscu odstraszyły niejedną osobę.. nawet najwięksi twardziele wymiękli. Na pewno niektórzy z nas nie podejmą w przyszłości pracy w takim miejscu..;)) Drugą część zajęć spędziliśmy w swoich grupach. Mierzyliśmy, ważyliśmy i obliczaliśmy gęstości ciał. Oczywiście zanim zabraliśmy się do pracy pani opiekunka musiała wprowadzić kilka niezbędnych wzorów i wyjaśnić parę pojęć. Z zajęć wszyscy wyszli ciut ;)) mądrzejsi.... oby tak dalej :)

15 Zwiedzanie oczyszczalni

16

17 Objętość a pizza :) Na ten dzień czekaliśmy z utęsknieniem.... wszelkie działania związane z projektem przeniesione były do.... pizzerii :). Wszyscy najpierw się najedliśmy (z pustym żołądkiem ciężko się myśli), a później zabraliśmy się do ciężkiej pracy. Każdy z nas otrzymał do rozwiązania kilkanaście zadań (ufffff) dotyczących objętości ciał o różnych kształtach (prostopadłościan, walec, stożek, kula...). Oczywiście najpierw zapoznaliśmy się z wszelkimi wzorami i zależnościami potrzebnymi nam do pracy. Rozwiązując zadania konkurowaliśmy z drugą grupą... (która grupa poprawnie rozwiąże największa ilość zadań).. niestety wg naszych pań był remis... następnym razem postaramy się bardziej...

18 Wykłady Pewnego dnia mieliśmy miłą niespodziankę- odwiedził nas Pan Doktor z Politechniki Białostockiej z wydziału Fizyki. Mieliśmy mieć z nim zajęcia przez następne cztery godziny lekcyjne – tak się stało. Zajęcia były bardzo ciekawe i bardzo uczące. Najciekawszy był Wielki Zderzasz Hadronów w którym dokonuje się doświadczeń z dziedziny fizyki. Na koniec obejrzeliśmy film o najnowszych wynalazkach. Z zajęć wyszliśmy zmęczeni lecz uradowani z powodu nauczenia się wielu rzeczy.

19 Pan doktor w akcji

20 Budowa mikroskopu Na dzisiejszych zajęciach poznawaliśmy funkcje i metody działania mikroskopów. Gdy już nas olśniło (dzięki nauczycielowi) przystąpiliśmy do pracy. Każdy miał za zadanie wybrać jedną z dwudziestu próbek i przerysować ją na kartkę A4 za pomocą kredek. Wszyscy się szybko uwineli więc przystąpiliśmy do rysowania. Szło to niesfornie i pomimo tego, że nigdy nie będziemy Picassami wszystko wyszło w miarę dobrze.

21 Wycieczka rowerowa Na te zajęcia wszyscy musieli uzbroić się w cierpliwość (a raczej w siłę :) ), gdyż musieliśmy przejechać ok. 40 km – na dodatek rowerami :(. Jakoś ruszyliśmy i dojechaliśmy na miejsce – Mielnik przywitał nas wyśmienitą pogodą. Na samym początku o historii Mielnika opowiedział nam pan przewodnik. Później pojechaliśmy do kopalni kredy (było strasznie biało :) ). Tam omówione zostały dzieje geologiczne Ziemi na podstawie odkrywek. Mieliśmy też małe zadanko: każdy miał znaleźć skamieniałości, których było tak bardzo dużo. Gdy już każdy znalazł co nieco przyszedł czas na ognisko. Zrobiliśmy je przy pobliskich domkach letniskowych (oczywiście za zgodą odpowiednich osób). Po skończeniu ogniska, zmęczeni rozjechaliśmy się do domów, niektórzy narzekali na zakwasy 2 dni później :).

22 W oczekiwaniu na wszystkich Jeszcze kilka zasad…

23 Kopalnie kredy

24 Poszukiwacze

25

26

27 Czas na małe co nieco

28 Kolejne wykłady… Spotkała nas kolejna niespodzianka…ponownie mieliśmy okazję wziąć udział w wykładach…Tym razem odwiedzili nas Państwo z Uniwersytetu Białostockiego. Mieliśmy okazję własnoręcznie sprawdzić prawo Archimedesa i wiele innych rzeczy. Zajęcia na pewno nam pomogą w przyszłości.

29

30

31 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google