Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Dywitach – Gimnazjum Publiczne w Dywitach ID grupy: 96/73_mp_g2 Opiekun: Teresa Rukowicz Kompetencja: Biologia Temat projektowy: Niesamowity świat ciała człowieka – robimy eksperymenty i doświadczenia. Semestr/rok szkolny: 2010/2011

3 WYBÓR TEMATU PROJEKTOWEGO Dnia 16 lutego 2011r. rozpoczęliśmy kolejny semestr naszego projektu. Wybraliśmy temat, który będziemy realizować Niesamowity świat ciała człowieka.

4 ORGANIZUJEMY NASZ WARSZTAT PRACY Dnia 23 lutego przygotowywaliśmy miejsce w klasopracowni do wykonywania eksperymentów i innych doświadczeń. Gromadziliśmy i porządkowaliśmy sprzęt potrzebny do przeprowadzenia badań.

5 WYBÓR DOŚWIADCZEŃ I EKSPERYMENTÓW Dnia 1 marca wybieraliśmy doświadczenia, którymi będziemy sprawdzać funkcjonowanie naszych układów wewnętrznych.

6 NARZĄD WZROKU Dnia 9 marca wykonywaliśmy doświadczenie, w którym określaliśmy położenie plamki ślepej w oku. Omawialiśmy mechanizm powstawania obrazu. Zajęcia były naprawdę ciekawe.

7 BADANIE TĘTNA I CIŚNIENIA KRWI Dnia 23 marca badaliśmy swoje tętno i ciśnienie krwi. Przy pomocy ciśnieniomierza mierzyliśmy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, po czym wyniki zapisywaliśmy na tablicy.

8 WYKŁAD PROWADZONY PRZEZ NAUKOWCA Z BIAŁOSTOCKIEGO UNIWERSYTETU Spotkania z kadrą naukową pozwalają na poznanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk przyrodniczych.

9 BADANIE SKŁADU CHEMICZNEGO KOŚCI Dnia 6 kwietnia przeprowadziliśmy doświadczenie, badające skład chemiczny kości. Przygotowaliśmy grupę kontrolną i badawczą. Po dwóch dniach kości grupy badawczej zmieniły swoja strukturę, stały się miękkie.

10 WYPEŁNIANIE TESTÓW W trakcie realizacji projektu oprócz zajęć praktycznych wypełnialiśmy również testy.

11 BADANIE WPŁYWU BUDOWY JELIT NA WIELKOŚĆ WCHŁANIANIA SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH Dnia 11 maja wykonaliśmy doświadczenie w którym wykazaliśmy różnice w wielkości wchłaniania substancji odżywczych w różnych częściach jelita cienkiego.

12 BADANIE WŁAŚCIWOŚCI ENZYMÓW JAMY USTNEJ Dnia 18 maja sprawdzaliśmy właściwości enzymów jamy ustnej. Przeprowadziliśmy doświadczenie, które wykazało obecność ptialiny w ślinie. Enzym ten rozkłada skrobię.

13 BADANIE WŁAŚCIWOŚCI ENZYMÓW WĄTROBY - KATALAZA Dnia 25 maja badaliśmy właściwości enzymów wątroby. Za pomocą doświadczenia chcieliśmy udowodnić obecność katalazy w wątrobie.

14 UKŁAD NERWOWY I KONCENTRACJA Dnia 1 czerwca badaliśmy układ nerwowy. Wykonaliśmy doświadczenia badające koncentracje i szybkość reagowania na bodźce.

15 EKSPERYMENTY WŁASNE W trakcie realizacji projektu uczestnicy wykonali i opisali własne doświadczenia, dotyczące budowy i funkcjonowania układów i narządów.

16 SEMINARIUM Z LEKARZEM INTERNISTĄ Nasze spotkania projektowe były wzbogacone wiedzą fachowców. 16 czerwca zorganizowaliśmy seminarium z lekarzem internistą. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat przyczyn oraz leczenia chorób zakaźnych i cywilizacyjnych.

17 WYCIECZKA DO REGIONALNEGO ODDZIAŁU KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W OLSZTYNIE Dnia 8 czerwca byliśmy w Regionalnym Oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Widzieliśmy oddawanie krwi przez dawców oraz obserwowaliśmy etapy analizy pobranej krwi.

18 PODSUMOWANIE PROJEKTU W ramach podsumowania projektu, zorganizowaliśmy spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami gimnazjum.

19 UCZESTNICY PROJEKTU W III SEMESTRZE

20 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google