Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Dywitach – Gimnazjum Publiczne w Dywitach ID grupy: 96/73_mp_g2 Opiekun: Teresa Rukowicz Kompetencja: Biologia Temat projektowy: Komórka i jej centrum dowodzenia zmianą. DNA Semestr/rok szkolny: 2010/2011

3 POCZĄTKI Z RPK.

4 LEKCJA NA TEMAT KOMÓRKI ROŚLINNEJ I ZWIERZĘCEJ Była to powtórzeniowa lekcja. Przypomnieliśmy sobie budowę i funkcje komórek wymienionych wyżej.

5 WYCIECZKA NA UWM. W ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki byliśmy na zajęciach w katedrze Genetyki i Anatomii Porównawczej.

6 DNA Dowiedzieliśmy się, że DNA to materiał komórkowy znajdujący się w każdym z nas. Tu wypełniamy testy dotyczące DNA.

7 PROCESY ŻYCIOWE KOMÓRKI Próbowaliśmy zidentyfikować procesy życiowe zachodzące w komórce roślinnej i zwierzęcej.

8 OBSERWACJA KOMÓREK STOŻKA WZROSTU ŁODYGI I KORZENIA Obserwowaliśmy jądra komórkowe stożka wzrostu.

9 MITOZA I MEJOZA Na tych zajęciach robiliśmy plakaty dotyczące mitozy i mejozy.

10 HODOWLA MUSZEK OWOCOWYCH W trakcie hodowli muszek owocowych.

11 HODOWLA MUSZEK OWOCOWYCH Prezentujemy muszki owocowe, które wyhodowaliśmy wspólnie.

12 HODOWLA MUSZEK OWOCOWYCH Obserwowaliśmy krzyżówkę dwóch ras muszek owocowych: (Drosophila melanogaster)

13 NASZA DZIEDZINA CZYLI GENETYKA Naszą dziedzinę czyli genetykę charakteryzuje to, że wykonujemy dużo zadań laboratoryjnych.

14 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google