Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZK – Szkolne Zespoły Kompetencyjne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZK – Szkolne Zespoły Kompetencyjne"— Zapis prezentacji:

1 SZK – Szkolne Zespoły Kompetencyjne
Dr Jacek Marcinkiewicz Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytet w Białymstoku

2 Uczeń - zdobywa wiedzę i rozwija kluczowe umiejętności i kompetencje.
Cel główny Uczeń - zdobywa wiedzę i rozwija kluczowe umiejętności i kompetencje.

3 Cel zajęć Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych:
Wspomaganie nauczyciela w realizacji programu i założeń projektu – wstępna konsultacja dotycząca tematu wystąpienia pracownika wyższej uczelni w danej szkole. Pogłębienie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno-przyrodniczej oraz z zakresu przedsiębiorczości podczas wykładów i pokazów. Wzbudzenie aktywności uczniów, wspomaganie i rozwijanie ich zainteresowań, pasji. Nowe spojrzenie na naukę i oraz nowy sposób przekazywania wiedzy - zapoznanie uczniów z metodyką pracy naukowo-dydaktycznej na uczelni wyższej. Możliwość dyskusji uczniów ze specjalistami z różnych dziedzin matematyki, fizyki chemii, biologii, medycyny i przedsiębiorczości – doświadczenie nowego doznania, wyjścia z rutyny, schematu. Zapoznanie uczniów z nowymi trendami i osiągnięciami naukowymi, zapotrzebowaniami rynku pracy na określonych specjalistów. Pokazanie uczniom potrzeby kształcenia przez całe życie – wykorzystanie wiedzy w życiu codziennym.

4 Zadanie: wygłaszanie „ciekawych wykładów” przez pracowników naukowo-dydaktycznych na terenie szkół objętych projektem

5 Piramida zapamiętywania
Dużo większy wpływ na beneficjenta w wieku lat niż na studiach. (dyrekcja, nauczyciele, atmosfera; przyzwyczajenia, zaległości w nauce; pasje, zainteresowania). Piramida zapamiętywania Krytyczna postawa. Wiek w którym rodzice przestają być autorytetem, wzorem wiedzy i zachowań.

6 Piramida zapamiętywania Dale’a
Wykład 5% Czytanie 10% Metody audio-wizualne 20% Demonstracja 30% Dyskusja 50% Praktyka przez działanie 70% Nauczanie innych, natychmiastowe wykorzystanie zdobytej wiedzy 90% Charakterystyczne w wieku gimnazjalnym Potrzeba uznania Potrzeba aktywności Zainteresowania, pasje Nauczyciel – człowiek idei Krytycyzm

7 Uczenie się to zdolność czerpania korzyści z doświadczenia
Dziękuję za uwagę! Jeśli planujesz na rok – obsiej pole, Jeśli planujesz na 10 lat – posadź sad, Jeśli planujesz na całe życie – zbieraj wiedzę.


Pobierz ppt "SZK – Szkolne Zespoły Kompetencyjne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google